Hobufestival Maria Kevad 2018 – kaks nädalavahetust, neli ratsaspordiala

Mullu viidi Mari talus läbi rakendispordivõistlus / foto Maarja Saare

Uue kontseptsioonina on tänavusele ratsaspordimaastikule lisandunud Pärnumaal Maria talus 17.-27. maini peetav Hobufestival Maria Kevad 2018, mis hõlmab endas nelja ratsaspordiala.

 

Pärnumaal või samas korrektne olles haldusreformi järgselt Pärnu linnas Tõstamaa „linnaosavalitsuse“ piirkonnas asuvas Maria talus on ratsaspordivõistlusi korraldatud juba aastast 1996, kuid vahepealsel ajal oli pikem paus, kui talu tegeles aktiivselt oma taristu arendamisega. Möödunud aastal tehti uus avalöök, kui maikuus korraldati rahvuslik rakendispordivõistlus. Tänavu on sündmus võtnud oluliselt suuremad piirjooned.

 

Avanädalal, 18.-20. mai, viiakse Maria talus läbi rahvusvaheline rakendispordivõistlus, kus meie koondise liikmetel on võimalik täita MM-i kvalifikatsioone. Sportlasi hindavad kohtunikud Austriast, Itaaliast, Hispaaniast, Lätist ning Eestist. Teisel nädalal peetakse maha võistlused kolmel alal, kui 26. mail võtavad mõõtu kestvusratsutajad ning koolisõitjad, 27. mail takistussõitjad. Nii takistus- kui koolisõiduvõistluse raames on kavas mitmete vabariiklike karikasarjade etapid.

 

Maria talu peremees sõnas Hobumaailmale järgmist: „Oleme pikki aastaid järjekindlalt arendanud oma ratsakeskuse infrat ja kindlasti jätkame selle tegevusega järgnevatelgi aastatel. Meie talu maadel on võimalik võistelda ja treenida kõikidel Eestis harrastatavatel ratsaspordialadel, millest küll kolmevõistluse osas on hetkel võimalused väikseimad. Tahame pakkuda kõikidele kvaliteetset teenust ja loodame tänavusel hobufestivalil näha hulgaliselt võistlejaid.“

 

Lisaks spordivõistlustele on festivalil kavas 17. mail EHS-i poolt koordineeritav seminar, kus nii kodu- kui välismaised spetsialistid kõnelevad hobutõugude aretusest ja muustki huvitavast. 25. mail viivad vabariigi juhtivate koolisõiduspetsialistide hulka kuuluvad Dina Ellermann ning Alla Gladõševa läbi koolisõidukliiniku.

 

Kõik Hobufestival Maria kevad 2018 juhendid on leitavad  Ratsanetist, seminari ja koolisõidukliiniku täiendava materjali leiate Hobumaailma kalendrist.