Hobused, Chalice ja õitsituled 31. juulil Luunjas

Selle kuu viimasel ja augusti esimesel päeval on Luunjas mõisapargis jälle tavapärasest rohkem hirnumist, hüppamist ja kappamist. Luunja valla üks vapisündmusi "Luunja karikas" saab toimuma juba 30. korda, põnevama ja kirevamana kui kunagi varem.

Publik saab jälgida, kuidas võistlevad tipphobused ja -ratsanikud, aga saab kaasa elada ka erivajadustega inimeste mõõduvõtmistele. Pöörleb rahvalaat, kuhu on asja kogu perel.

31. juuli õhtul laulab Ilmajaama kopli laval Chalice oma uue ansambliga. Kontsert kannab nime "Kuuratsanikud". Kohaletulnud saavad olla suveööl nagu hobusekarjas, läita õitsituled, kuulata huvitavaid lugusid ja laule ning maitsta head ja paremat, et valvamine mööduks lõbusalt. Kontserdiga on korraldajatel plaan panna alus uuele traditsioonile – öise suurkontserdiga, millel astub üles mõni silmapaistev muusik või ansambel. Pärast kuulsa kantripeo kadumist on aeg küps, et taas hea muusika ja meeleolu pärast üle maa Luunjasse kokku tuldaks.

Chalice: "Leidsin sellised toredad mehed, kellega nüüd koos oleme veidi pusinud ja tundub, et klapib hästi. Mina süntesaatoritel, Arno Kalbus kõikvõimalikel löökriistadel ja Tanel Liiberg kontrabassil. Tunneme koosmängimisest rõõmu. Tõenäoliselt liitub kontserdiks veel keegi. Plaanis on teha korralik läbilõige minu 10-aastasest teekonnast laval. Võib-olla saab kuulda ka "Minu inimesi," kui tunne peale tuleb. Aga me liiga palju ka seda kava ette ei kirjuta – vaatame ikka inimeste pealt. Küll on paljud laulud seotud seiklusjutuga müstilistest ratsanikest, kes kappavad välja kuu valgusest, et päästa maailm kurjade kauboide küüsist."

Selle kontserdiga on korraldajatel plaan panna alus uuele traditsioonile – öise suurkontserdiga, millel astub üles mõni silmapaistev muusik või ansambel. Pärast kuulsa kantripeo kadumist on aeg küps, et taas hea muusika ja meeleolu pärast üle maa Luunjasse kokku tuldaks.

"Luunja karikale" on sissepääs tasuta, kontserdi täispileti hind on 150.-, sooduspilet 75.-, kuni 6 a. lastele prii.

Lisainfo: Juta Kuhlberg 5062545, juta@kodu.ee

Ants Johanson