Hobuseinimeste heategevus kogub tuure

Jõuluaegse hoolivuse ning hobukultuuri tutvustamiseks ei pea ratsaklubid omama suurt eelarvet, piisab püsivusest ja heast tahetest nagu näitas ratsaspordiklubi Oxford hobuhõngulises Pärnu kohvikus „Üks kohvik“.

Pärnu kesklinnas, bussijaama kõrval asuv kohvik avati mullu suvel, hobuseinimene võib sealt leida paljugi hingelähedast, nii ratsude pildid, hobuteemalised sepised, kuid ka vastav õhkkond loovad juba ette vastava meeleolu.

Jõulumeeleolu leidsid kohvikus eelmisel nädalal Pärnu Lasteküla lapsedki, keda kohviku perenaine ja RSK Oxford juhataja Angela Griffel enda juurde pidulikule lõunasöögile külla kutsus. Nii võõrustaski „Üks kohvik“ lasteküla paari tosinat asukat, laste emotsioonid nende jaoks pisut võõras, kohviku keskkonnas, olid piltlikult öeldes laes. Uudistati menüüsid, interjööri, nii mõnigi ülemeelik pistis uudishimuliku nina vaat-et leti tahagi. Ikka, kuidas see majapidamine seestpoolt välja näeb.

Heategevusliku ürituse eestvedaja Griffel ütles ettevõtmise tagamaid kommenteerides, et tal on tõsiselt hea meel, et hobusekasvatajad ja hobuseinimesed üldse on asunud tegelema heategevusega.

„Eestis on palju lapsi, kes on jäänud ilma sellest, mida meie isekeskis peame elementaarseks. On kahju, et on vanemaid, kes jõhkralt öeldes „toodavad“ lapsi, ega suuda nende eest hoolitseda. Seda, kas alkoholisimist, rumalusest või lihtsalt ei suudeta tagada lastele normaalset kodu. Sedavõrd toredam on tõsiasi, et Eesti hobuseinimesed on haaranud heategevusel sarvist ning mitte lihtsalt ei räägi ega arutle sellest, vaid teevad konkreetseid tegusidki,“ rääkis Griffel.

RSK Oxford juhataja lubas, et sellised jõuluaegsed (ning mitte ainult) üritused saavad tulevikus nii klubi kui ka kohviku jaoks heaks traditsiooniks.