Hobusõbraliku Koolisõidu rändkarikas ja rahaline auhind 2013

Teist aastat järjest antakse välja Hobusõbraliku Koolisõidu rändkarikas, millega kaasneb ka rahaline auhind. 2013. aasta auhind antakse välja 17. augustil ERL suvise karikasarja viimasel etapil.

Rändkarika ja rahalise auhinna on asutanud perekond Tohver ja OÜ Triin Tohveri Hoburavi, et väärtustada koolisõitu, tunnustada sportlasi, kes panustavad hobuse tervisesse ja stressivabasse arengusse ja peavad sportlase ning tema ratsu harmoonilist koostööd ja teineteisega arvestamist kõige olulisemaks nii võistlussituatsioonis kui treeningutel.

Hobusõbraliku koolisõidu rändkarikas omistatakse võistluspaarile, kelle võistlussooritusele on omane rõõm ja üksmeel, teineteise kuulamine, arvestamine kaasvõistlejatega, lugupidav suhtumine kohtunikesse ja võistluste korraldajatesse. Kõige olulisem on hobuse hea kohtlemine ja ausa mängu reeglite järgimine kõikjal ja alati.

2013. aasta auhind antakse välja 17. augustil ERL suvise karikasarja viimasel etapil. Auhinnale kandideerivad võistlevad Eesti koolisõidupaarid, juuniorid, noored ja täiskasvanud (k.a. harrastajad), kes osalevad 2013. aasta jaanuarist augustini vähemalt kahel ERL kalenderplaani kuuluval võistlusel, saavutades positiivse tulemuse.

Auhinnale ei kandideeri laste klassides võistlejad, kuna startides sageli mitmekesi ühel ratsul või ratsakoolidele kuuluvatel hobustel, ei saa nad oma võistluspartneri tervise eest vastutada. Žürii ja sponsorid võivad igal aastal täpsustada auhinna määramisel arvesse minevate võistluste arvu. NB! Auhinda ei saa määrata ratsanikele ja hobustele, kes on vahetult seotud žüriiliikmete, sponsorite või nende perekonnaliikmetega.

Võitja valimisel arvestatakse kindlasti treenerite ja treeningu- ning võistluskaaslaste arvamusega, seetõttu on Hobusõbraliku Koolisõidu auhinna kandidaate teretulnud esitama kõik koolisõiduhuvilised ja koolisõiduga tegelejad, et aidata žüriid otsuse langetamisel. Kandidaate saab esitada 10.06.2013 kuni 10.08.2013 portaalides Hobumaailm või tuleratsutama.com, täites ära vastava lühiankeedi, milleni viib link:

http://www.eformular.com/minaa/hsks.html

Auhinnasaaja valib välja žürii koosseisus Therje Prohhorova, Merike Varusk ja Triin Tohver.

Auhinna rahaline suurus on 1000 (üks tuhat) eurot ja võitjale antakse üle rändkarikas, millele graveeritakse võitjaks tunnistatud võistluspaari nimed. Auhinnasaajaid autasustatakse ka tikitud hobusetekiga, mille paneb välja OÜ Hoburiistad.

Auhind anti esmakordselt välja 2012. aastal ja selle esimeseks omanikuks said Grete Hussar ja Rohan Warrior.