Hobusõbraliku koolisõitja rändkarika võitja selgumiseni on jäänud kuu aega

Veel kuu aega on kõigil võimalus esitada oma kandidaat hobusõbraliku koolisõitja tiitlile, millega kaasneb rändkarikas ning rahaline auhind. Tänaseks on nimetatud juba üle 50 nominatsiooni ning on mainitud pisut üle kahekümne võistlejapaari. Enne võitja selgumist on toimumas veel paar koolisõiduvõistlust, mis ehk aitavad sinulgi valida oma lemmiku.

Rändkarika ja rahalise auhinna on asutanud perekond Tohver ja OÜ Triin Tohveri Hoburavi, et väärtustada koolisõitu, tunnustada sportlasi, kes panustavad hobuse tervisele ja stressivabale arengule ja peavad sportlase ning tema ratsu harmoonilist koostööd ja teineteisega arvestamist kõige olulisemaks nii võistlussituatsioonis kui treeningutel.

Hobusõbraliku koolisõidu rändkarikas omistatakse võistluspaarile, kelle võistlussooritusele on omane rõõm ja üksmeel, teineteise kuulamine, arvestamine kaasvõistlejatega, lugupidav suhtumine kohtunikesse ja võistluste korraldajatesse. Kõige olulisem on hobuse hea kohtlemine ja ausa mängu reeglite järgimine kõikjal ja alati.

Auhind antakse esmakordselt välja 2012. aasta ERL suvise karikasarja viimasel etapil. Auhinnale kandideerivad võistlevad Eesti koolisõidupaarid, juuniorid, noored ja täiskasvanud (k.a. harrastajad), kes osalevad 2012. aasta suvehooajal vähemalt kahel ERL kalenderplaani kuuluval võistlusel, saavutades positiivse tulemuse. Võitja valimisel arvestatakse kindlasti treenerite ja treeningu- ning võistluskaaslaste arvamusega, seetõttu on Hobusõbraliku Koolisõidu auhinna kandidaate teretulnud esitama kõik koolisõiduhuvilised ja koolisõiduga tegelejad, et aidata žüriid otsuse langetamisel.

Kandidaate saab esitada 20.05.2012 kuni 10.08.2012, täites ära vastava lühiankeedi.

Auhinnasaaja valib välja žürii koosseisus Eva-Maria Vint-Warmington, Therje Prohhorova ja Triin Tohver.

Auhinna rahaline suurus on 1000 (üks tuhat) eurot ja võitjale antakse üle ka rändkarikas, millele graveeritakse võitjaks tunnistatud võistluspaari nimed.

Auhinnale ei kandideeri laste klassides võistlejad, kuna startides sageli mitmekesi ühel ratsul või ratsakoolidele kuuluvatel hobustel, ei saa nad oma võistluspartneri tervise eest vastutada.

Žürii ja sponsorid võivad igal aastal täpsustada auhinna määramisel arvesse minevate võistluste arvu.

NB Auhinda ei saa määrata ratsanikele ja hobustele, kes on vahetult seotud žüriiliikmete, sponsorite või nende perekonnaliikmetega.