Hobusõbraliku koolisõitja rändkarika võitja valitakse plaanitust kaks päeva varem

Hobumaailma lugeja on kindlasti kursis, et kevadel käivitus konkurss hobusõbraliku koolisõitja rändkarikale. Konkursi võitja pidi selguma 10. augustil, kuid tehnilistel põhjustel teeb žürii otsuse kaks päeva varem ehk 8. augustil.

Rändkarika ja rahalise auhinna on asutanud perekond Tohver ja OÜ Triin Tohveri Hoburavi, et väärtustada koolisõitu, tunnustada sportlasi, kes panustavad hobuse tervisele ja stressivabale arengule ja peavad sportlase ning tema ratsu harmoonilist koostööd ja teineteisega arvestamist kõige olulisemaks nii võistlussituatsioonis kui treeningutel.

Hobusõbraliku koolisõidu rändkarikas omistatakse võistluspaarile, kelle võistlussooritusele on omane rõõm ja üksmeel, teineteise kuulamine, arvestamine kaasvõistlejatega, lugupidav suhtumine kohtunikesse ja võistluste korraldajatesse. Kõige olulisem on hobuse hea kohtlemine ja ausa mängu reeglite järgimine kõikjal ja alati.

Auhind antakse esmakordselt välja 2012. aasta ERL suvise karikasarja viimasel etapil. Auhinnale kandideerivad võistlevad Eesti koolisõidupaarid, juuniorid, noored ja täiskasvanud (k.a. harrastajad), kes osalevad 2012. aasta suvehooajal vähemalt kahel ERL kalenderplaani kuuluval võistlusel, saavutades positiivse tulemuse.

Just auhinna välja andmise kuupäevast tulenevalt otsustas žürii sulgeda nominentide nimekirja 8. augustil jätmaks piisavalt aega auhinnakarika ettevalmistamiseks. Žürii liikmed loodavad, et kõik soovijad on oma kandidaadi välja valinud ning jõuavad selle õigeaegselt esitada. Tänaseks on kogunenud juba üle 50 nominendi.