Hobuste üherakendite maailmameistriks tuli Wilbrord van den Broek, võistkondlikult Saksamaa

Täna jõudsid Ungaris Izsakis lõpule hobuste üherakendite maailmameistrivõistlused, kus individiuaalse kuldmedali viis Madalmaadesse Wilbrord van den Broek, võistkondlikult võitsid sakslased. Pille-Riin Roosileht lõpetas suurvõistluse 61. kohal.

Koonus- ehk täpsussõit tegi esikolmikus korrektuure. Vimasele alale läks liidrina vastu prantslane Renaud Vinck, kellele järgnesid hollandlane van den Broek ja poolatar Weronika Kwiatek. Põnevus tõusis haripunkti, kui sõita jäi veel kuuel ekipaažil. Kuna punktivahed olid väikesed – esimene ja kuues viis punkti – võis juhtuda nii mõndagi ja nii ka läks. Esmalt tegi sakslanna Claudia Lauterbach puhta sõidu. Talle järgnenud kaasmaalanna Marlen Fallak kogus 1.03 miinust ületatud aja eest, kuid tagas Saksamaale võistkondliku kulla. Neljandalt positsioonilt läks starti kolmas sakslane, Philipp Faisst, kes aga langes oluliselt kolme maha aetud koonuste eest saadud üheksa karistuspunktiga.

Jäi veel vaid esikolmik. Poolatar Weronika Kwiatek võttis paraku maha ühe koonuse palli ja sai lisaks 2.64 miinust aja ületamise eest. Järgmisena startinud Madalmaade kutsar Wilbrord van den Broek seevastu ei eksinud ja kindlustas vähemalt hõbemedali. Arusaadavalt olid viimasena startinud prantslase Renaud Vincki närvid pingul ja ta eksiski ühel koonusel, kusjuures lisandus 4.5 miinust ületatud aja eest. Koondsummas langes prantslane neljandaks. Esikolmikusse tõusid sel moel sakslannad – Fallak kolmas, Lauterbach teine. Võitis aga avapäevalgi liidriks tõusnud van den Broek Hollandist.

Pille-Riin Roosileht lõpetas koonussõidu 66. tulemusega, kogused 9 miinust koonustelt ja 8.57 ületatud aja eest. parima tulemuse täpsususõidus tegi aga koondarvestuses hõbemedali teeninud Claudia Lauterbach. Talle järgnesid teise tulemusega hollandlane Jan Moonen ja kolmanda tulemusega ühendriikide kutsar Donna Crookston.

Võistkondlikult lõpetasid sakslaste järel hõbemedalil prantslased, pronksile tõusid šveitslased.

Izsaki MM-i tulemused leiate aadressilt http://www.izsak2014.hu/index.php/startlistak-eredmenyek