Hobuste väärkohtlejad said lõpuks karistuse

Foto: Andrew Kocher FB

Aprilli teises pooles jõustus kaks otsust seoses hobuste väärkohtlemistega. Ühel juhul oli tegemist Brasiilia koolisõitjaga, kes väikeponi kodus julmalt kohtles. Teine juhtum puudutas USA takistussõitjat Andrew Kocherit, kes tabati mitmetelt võistlustel elektrikannuseid kasutamast.

Andrew Kocher ja elektrikannused

Kocherit teavitati 2020. aasta juunikuus, et tema osas on algatatud uurimine, mille kohaselt kahtlustati, et ta kasutas ajavahemikul juuni 2018 – november 2019 nii treeningutel kui ka erinevatel rahvuslikel ja rahvusvahelistel võistlustel mitmetel hobustel elektrikannuseid.

Foto: The Chronicle of Horse

Nüüdseks on ta saanud 10-aastase võistluskeelu, lisaks diskvalifitseeriti ta tagantjärele kaheksalt suurvõistluselt ja muidugi sai ta ka kopsaka rahatrahvi. 10-aastane võistluskeeld hõlmab endas osalemise keeldu nii võistlejana kui pealtvaatajana igal võistlusel, mis on korraldatud kas FEI või ka rahvuslike ratsafederatsioonide poolt – seega ei ole lubatud ta ka USA ratsaliidu võistlustele.

Kocher on lubanud otsuse edasi kaevata.

Täismahus artikkel (inglise keeles) asub SIIN.

Leandro Aparecido Da Silva ja väikeponi väärkohtlemine

Leandro Aparecido Da Silva on Brasiilia koolsõitja, kes on osalenud isegi olümpiamängudel. Kõnealune väärkohtlemine tema tütre väikeponi suhtes leidis aset eelmisel aastal ja videotõestus sellest levis kulutulena üle maailma ja seda jagati ning tauniti sotsiaalmeedias laialdaselt. Ratsutaja tunnistas avalikult, et videol olev ratsanik on tõepoolest tema.

Septembris 2020 teavitas Brasiilia ratsaliit, et neil pole õigust ja alust midagi ette võtta, kuna tegu on võistlusvälise intsidendiga. FEI võttis seejärel juhtumi enese kätte, kuna igasugune hobuste väärkohtlemine on keelatud, olgu see siis võistlustel või mitte.

Video on tugevalt häiriv ja ei tohiks kelleski küsimusi tekitada, mida seal valesti tehti. Videos on näha, kuidas tegemist on väikese poniga, kelle jaoks antud ratsanik on selgelt liiga raske. Samuti toimus ratsutamine äärmiselt agressiivsel viisil, kiskudes poni suust. FEI vaadete kohaselt oli tegevus tahtlik ja ratsutamisviisi eesmärgiks karistada ja hirmutada looma ning see on selgelt väärkohtlemine. Lisaks ringles meedias teinegi video, kus sama poniga ratsutab sellesama ratsutaja täiskasvanud poeg – ka seal leidis aset väärkohtlemine. Mõlema video puhul on äärmiselt häiriv seegi, et taustal on kuulda kellegi irvitamist.

Nüüdseks on Leandro Aparecido Da Silva saanud FEI-lt karistuseks 3-aastase keelu.

Täismahus artikkel (inglise keeles) asub SIIN.