Hobustele pühendatud “nädal” – uus tradistioon?

Ameerikas on tehtud selline nädal nagu "Be kind to animals" ehk " Oleme loomade vastu head! " Seda on peetud juba aastast 1915. Kas Eestis oleks ka aeg selleks käes?

See "nädal" on saanud traditsiooniks iga aasta ,et aidata inimestel mõista kui tähtsad on meile loomad ja kui suurt rolli nad meie elus tegelikult mängivad, lasta lastel nendega kokku puutuda ja õpetada neid hoolitsema loomade eest. Eelkõige hobuste eest !

Palju on olnud ja on siiani meil siin väikeses eestis väärkoheldud hobuseid. On hobuseid, kes kannatavad kohutavate elutingimuste käes ja peavad leppima väärkohtlemisega. Eestis ei ole otsest "hobuste varjupaika", kuhu saaks viia kõik sellised hobused, kuid välismaal selliseid asutusi palju näiteks tuua.

Hobused enda eest rääkida ei saa, kuid mis oleks, kui teeksime seda ise?! 10.05 – 16.05. 2010 võiksime kuulutada välja "Eestimaa hobuste nädalaks". Muidugi eeldab selline aktsioon enamat kui pelgalt oma lemmikule sel perioodil rohkem maiustuste andmist. Kuid kui me kõik ühiselt märkame, jagame ja suuname, võib siit sündida midagi sama toredat kui Eestimaa Talgud.. Kes teab?!

Räägime see nädal hobuste eest. Märkame väärkoheldud hobuseid ja võtame midagi ette, kui lugu on seda väärt. Räägime oma lastele ja sõpradele-sugulastele hobustest, viime nad talli ekskursioonile. Istume oma lemmiku juurde maha ning vaatame talle silma, mõtleme korraks, kas tema elu on hea või saame selleks midagi teha, et see muutuks veelgi paremaks.

Signe Orav