Hollandi koolisõidukoondis kaotas vähiga võidelnud peatreener Wim Ernesi

4 aastat Hollandi koolisõidukoondise peatreenerina töötanud 5* kohtunik Wim Ernes (58) lahkus pärast võitlust ajuvähiga 58-aastaselt.

Ratsaringkond leinab suure hobusemehe ja ratsaspordispetsialisti kaotust. Ernes oli kohtunik näiteks Londoni Olümpiamängudel, kolmes MK finaalis ja 2007. a. Euroopa meistrivõistlustel. Pärast Sjef Jannseni järel Hollandi koondise peatreeneriks saamist ei saanud ta paraku enam hindamistööd teha võistlustel, kus tema kaasmaalased osalesid. Küll aga oli ta tol ajal üks noorimaid, kes pälvinud 5* kohtuniku staatuse (2008).

Ernes oli tihedalt seotud ka hobusearetusega, olles kolm aastat KWPN koolisõidutäkkude tunnustamise komitee esimees, kuid enne selle organisatsiooni juhiks tõusmist töötas ta seal viis aastat.

„Wim oskas inimesi ühendada ja luua õhkkonda, kus kõik tundsid end koduselt. Ta oli avatud, lahke ja uskus jagamisse,“ iseloomustas lahkunut Hollandi ratsaliidu peasekretär Maarten van der Heijden. Oma suure panuse eest pälvis Ernes veel vähem kui nädal enne surma ratsaliidult prestiižse autasu (golden KNHS award).

FEI Koolisõidukomitee esimees Frank Kempermani sõnul oli tegemist tõelise hobusemehega, kelle kireks oli koolisõit ja kes oli väga keskendunud ning põhjalik kohtunik. „Ta tuli alati lagedale uute ideedega, kuidas meie spordiala paremaks muuta.“