Hollandi koolisõidukoondise uueks peatreeneriks saab Sjef Jansseni asemel Wim Ernes

Eurodressage teatab, et O-kohtunik Wim Ernesist saab vastuolulise Sjef Jansseni asemel Hollandi koolisõidukoondise uus peatreener, kuna Jansseni leping lõppes Londoni Olümpiamängude järel. Ernes kaotab sellega õiguse hinnata võistlustel, millest võtavad osa hollandi koolisõitjad.

Uudise uuest peatreenerist pidi Hollandi Ratsaspordi Liit välja kuulutatama täna 2012. aasta Global Dressage Forum'i ajal Hollandis Hooge Mierde's, kuid ajaleht De Telegraaf lasi uudise trükki juba laupäeval, millele järgnes paari tunni jooksul ka ametlik kinnitus. De Telegraaf kirjutas, et Hollandi Ratsaspordi Liidu sõnul on Ernes ideaalne seda ametit üle võtma, kuna O-kohtunik teab täpselt, mida hetkel tippkoolisõitjatelt oodatakse.

Allikas: http://www.eurodressage.com/equestrian/2012/10/27/wim-ernes-be-appointed-new-dutch-team-trainer

Wim Ernes sai I-kohtunikuks 1993ndal aastal ning pälvis O staatuse 2007ndal aastal. Ta oli ise samuti edukas koolisõitja, treenides mitmeid hobuseid Väikese Auhinna tasemeni. 1992. aasta Atlanta OMil oli Ernes Hollandi koondise peatreener ning 2002. aastal valiti ta Hollandi Koolisõidukomitee presidendiks. Aasta hiljem hakkas ta ühtlasi juhtima Hollandi Koolisõidukohtunike Komiteed. Ühtlasi on Ernes KWPN Täkkude Litsentseerimise Komitee liige.

Kuna Ernes ei saa enam hinnata võistlustel, millest võtavad osa hollandi koolisõitjad, jääb Hollandile alles kaks funktsioneerivat O-kohtunikku – Francis Verbeek ja Ghislain Fouarge. O-tasemele kandideerib ka Judge Mariette Sanders-Van Gansewinkel. Mitmekordse olümiavõitja Anky van Grunsveni abikaasa, 62aastane Sjef Janssen, kes hiljuti hakkas treenima kõmulist Saksamaa paari Matthias Rath-Totilas, ei pidavat siiski täielikult Hollandi koolisõidumaastikult kaduma. Hollandi Ratsaspordi Liit küsis, kas nad saavad endiselt loota tema ekspertteadmistele ning Janssen vastas jaatavalt.