Hollandi Rahvuste Karikal võidukad jällegi belglased

Taas poodiumi kõrgeimal astmel. Foto: Longines

Longines FEI Jumping Nations Cup’i ehk Rahvuste Karika Euroopa esimese divisjoni hooaja viies etapp võttis suuna Hollandisse, kui Rotterdamis läksid vastamisi kaheksa riigi esindajad. Edu saatis taaskord belglasi, kes teist nädalavahetust järjest osutusid parimateks. 

Rahvuste Karikal on riigid teadupärast jagatud seitsmeks grupiks. Euroopa jaguneb omakorda kaheks divisjoniks: esimesse kuuluvad 10 tugevaimat riiki, milleks on Holland, Itaalia, Prantsusmaa, Šveits, Saksamaa, Rootsi, Iirimaa, Hispaania, Belgia ja Suurbritannia. Kaheksast asetleidvast etapist on neil võimalik punkte koguda viiel etapil, mis on hooaja alguses kindlaks määratud. Igat rahvust esindab etappidel neli sportlast, kellest kolme parima tulemus läheb arvesse. Hooaja lõpus kvalifitseeruvad seitse enim punkte teeninud meeskonda oktoobris Barcelonas toimuvasse finaali.

Rotterdamis esindatud kaheksast rahvusest kogusid punkte seitse. 160 cm kõrgusel peetud kahevooruline parkuur, mille oli ehitanud selleaastase Maailmamängude (WEG’i) rajameister Alan Wade oli tehniline, testides pigem ratsanikke kui hobuseid, kui nõudis nii sirgsust, tasakaalu, kontrolli ja täielikku keskendumist esimesest kuni viimase tõkkeni. Mõlema vooru lõpetasid sellest hoolimata vigadeta seitse paari 30st. Belgia (Nicola Philippaerts, Pieter Devos, Jos Verlooy, Niels Bruynseels) ja Saksamaa (Marcus Ehning, Markus Beerbaum, Laura Klaphake, Philipp Weishaupt) jagasid peale esimest vooru esikohta, olles mõlemad null karistuspunktiga. Teise vooru lõpuks suutis Belgia aga ainukesena puhast lehte hoida, Saksamaa lisas aga enda kontole ühe mahaajamise, mis andis neile kokkuvõttes teise koha. Kolmandat kohta jäid võrdse 12 karistuspunktiga jagama Ameerika Ühendriigid (Elizabeth Madden, Adrienne Sternlicht, Laura Kraut, McLain Ward), võõrustaja Holland (Harrie Smolders, Michel Hendrix, Marc Houtzager, Jur Vrieling) ja Šveits (Janika Sprunger, Niklaus Rutschi, Beat Mändli, Steve Guerdat). Neile järgnesid vastavalt Suurbritannia, Prantsusmaa ja Rootsi.

Belgia meeskonnale ühe topeltnulli sõitnud Jos Verlooy (Igor), kes võitis kaks päeva varem ka Grand Prix. Foto: Longines

Võitjatel on koos tugev meeskond ja sellest on nad ka teadlikud. “Meie sõitjad ja hobused on sel aastal väga tugevad – me tõõtame hetkel WEG’i nimel ja usume, et suudame seal teha hea tulemuse!” Chef d’Equipe Peter Weinberg mõtleb aga juba pisut kaugemale ja loodab, et Belgia suudab head minekut näidata ka Barcelonas toimuvas finaalis.

Belgia tugevad tulemused on nad tõstnud lõpuks edetabeli eesotsa 360 punktiga. Šveits on langenud teiseks, kuid vahe esikohaga on vaid 20 punkti. Saksamaa on jõudnud kolmandale kohale 315 punktiga.  Siiski peab arvestama, et riigid saavad punkte koguda kindlatelt etappidelt ja seetõttu pole praegune tabeliseis kindlasti lõplik.

Võistlussarja järgmine peatuspaik on Rootsis 15. juulil, kui Falsterbos leiab aset Euroopa esimese divisjoni kuues etapp.

Hoolimata sellest, et põhirõhk oli Rahvuste Karikal, leidis enne pühapäevast kulminatsiooni aset ka mitmeid muid võistlusklasse, millest suurima, Longines Grand Prix kõrgusel 160 cm, võitis noor Belgia sportlane Jos Verlooy hobusega Caracas.

News | Longines FEI Nations Cup – Rotterdam 2018

The LONGINES FEI Jumping Nations Cup at CHIO Rotterdam was an incredible display of pure talent and horsemanship today. With the unbeatable Equibel coming out on top for the second leg running, the standings are looking ever the tenser as we get closer to the final. 🥇Belgium Equibel 🇧🇪 = 0 Points 🥈Germany Deutsche Reiterliche Vereinigung e.V. (FN) 🇩🇪 = 4 Points🥉USA US Equestrian 🇺🇸 KNHS Nederland 🇳🇱 Switzerland 🇨🇭 = 12 Points

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 24. juuni 2018

Kõik CHIO Rotterdami tulemused leiate siit