Hollandi rakendispetsialistid käisid Eestis seminari pidamas

Eelmisel nädalavahetusel, 26.04-28.04 toimus Põlvamaal Timmo tallides rakendispordikoolitus sportlastele ja koolisõidukohtunikele. Hollandi päritoluga koolitajateks olid hinnatud rahvusvaheline O-kohtunik Gé König ja rahvusvaheline paarisrakendisportlane ning treener Gerard Leijten.
 
 
Koolitusel osales 10 ekipaaži, millest kaheksa osavõtjat Eestist ning kaks  Lätist. Koolitus algas loengutega, mis näitasid rakendisporti nii läbi kohtunike kui ka sportlaste silmade.
 
Samuti algas esimesel päeval treeningtöö ning sportlastele anti võimalus näidata oma oskusi, läbides FEI 7a koolisõiduskeemi. Lähtudes skeemi sooritusest tegi Gerard Leijten sportlastele kokkuvõtte ning päev kulmineerus kahe ekipaaži lühitreeninguga, pärast mida olid kõik osavõtjad veendunud, et järgnevatelt treeningpäevadelt on loota suurt edasiminekut.

 Gé König (vasakul) ja Gerard Leijten (paremal). Foto: Siim Nõmmoja
 
Laupäev koosnes nii sportlaste individuaaltreeningutest Gerard Leijteniga kui ka Gé Königi koolisõidukohtunike koolitusest. Koolitajate hea koostöö tulemusena oli värskelt treeningu läbinud sportlastel võimalus esitada taaskord FEI 7a skeem Gé König-le ning tema koolisõidukohtunike õpilastele. Erinevus enne ja pärast treeningut esitatud skeemi vahel oli märgatav ka rakendispordi võhikutele.
 

Foto: Katrin Pruul
 
Korrapidajate koolitus
 
Viimane koolituspäev möödus paralleelselt Gerard Leijteni individuaaltreeningutega koonussõidus ja ERL-i korrapidajate koolitusega. Korrapidajate koolituse viis läbi Ülle Taru ning rakendispordi korrapidamisest andis loengu Gé König.
 
Rakendispordi korrapidamisest huvitatutele pakkus Gé König võimaluse minna vaatama nüüdseks juba ideaalselt ette rakendatud hobust ning viis tähelepanu probleempunktidele, mida peab jälgima võistlustel.
 
Lõppevale koolitusele lisas elevust koonussõidu võistlus, milles kõikidel osalejatel oli võimalus näidata oma edasiminekut. Võistlusmoment läbi, said sportlased koolitajatega meeldivalt aega veeta ning küsida veel viimaseid nõuandeid.
 
Võime tõdeda, et Gé Königi ja Gerard Leijteni poolt läbiviidud kolm koolituspäeva andsid meie rakendisportlastele palju teadmisi ning enesekindlust. Oleme väga tänulikud, et Gé König ja Gerard Leijten leidsid ühiselt aega meie rakendisportlastele ning loodame neid peagi taas näha.

Foto: erakogu


Uudis Eestis toimunud koolitusest on avaldatud ka hollandi rakendispordi kodulehel http://www.hoefnet.nl/en/home/site/news/ge-konig-and-gerard-leijten-help-estonian-combined-driving