Hollandlane Koos de Ronde võitis Tryonis maratoni, liidrina jätkab Boyd Exell

Boud Exell Tryoni maratonil; foto FEI/Christophe Taniere

Eile peeti Tryonis neljarakendite MM-i teise alana maratoni, kus noppis võidu hollandlane Koos de Ronde aidates sellega Madalmaade koondise kindlale kolmandale positsioonile. Individiuaalse liidrina jätkab Boyd Exell.

Küllaltki raskes peetud Tryoni maratonis tegi parima tulemuse koolisõidus ebaõnnestunud ja vaid 14. kohale platseerunud hollandlane Koos de Ronde, kes näitas neljal takistusel kaheksast kiireimat aega. De Ronde tulemuseks mõõdeti 117.28 karistuspunkti (toim: iga takistusel viibitud sekund annab 0.25 karistuspunkti), mis andis veenva edu teisena lõpetanud ning maratonis alati tugeva šveitslane Jerome Voutaz`i ees, kes lõpetas 121.66 punkti peal. Kuhu aga jäi võitmatu Boyd Exell küsite? Kolmandaks. Suurmeister avastas juba alguses, et tema vankri pidurid ei toimi ning pidi korrigeerima oma sooritust arvestatavalt ettevaatlikumaks, kuid sellele vaatamata suutis ta välja sõita 121.93 karistuspunkti andnud tulemuse, lõpetades sel moel maratoni kolmandana.

Kohast olulisem oli Exelli kui tiitlikaitsja jaoks vahe põhikonkurendist kohaliku kutsari Chester Weberiga. Viimane ei ole tavapäraselt maratonis olnud niivõr tugev kui konkurent Exell ning alla jäi Weber selgi korral, kuigi mitte palju – tulemus 125.51 ning viies koht. Kahe suure vahele platseerus maratonis noor ja tõusev Belgia täht Edouard Simonet, kes individiuaalarvestuses tõusis sellega Exelli ja Weberi järel kolmandaks.

Enne tänaseid koonuseid, mis peetakse koheselt pärast takistussõidu finnalvoorude lõppu samal väljakul, juhib Boyd Exell Chester Webberi ees 7 karistuspunktiga, mis annab talle kahe pallise (toim: üks maha aetud pall annab 3 karistuspunkti) edu. Kaks esimest võivad end küllaltki kindlalt tunda, sest kolmanda Simonet vahe Weberiga on juba veidi alla 11 karistuspunkti, neljandaks tõusnud de Ronde jääb Simonet`st maha 2.91 punkti ehk vähem kui palliga.

Võistkondlikult suutsid liidrikoha säiitada ameeriklased, kellel punkte 338.55. Teise, kolmanda ja neljanda koha vahed on väikesed ja koonustes paljugi veel võimalik. Teisel kohal on hetkel Belgia 353.80 karistuspunktiga, Hollandil on kolmandana punkte 357.67 ning Prantsusmaal neljandana 362.00.

Kõik Tryoni tulemused leiate siit.