Hollandlased parimad põnevust pakkunud Rootsi Rahvuste Karikal

Hollandlaste ankrumees Jur Vrieling. Foto: FEI

Longines FEI Jumping Nations Cup’i ehk Rahvuste Karika Euroopa esimese divisjoni hooaja kuues etapp toimus Rootsis, kui Falsterbos läksid vastamisi kaheksa riigi esindajad. Võitjat mindi selgitama nelja riigi vahel toimunud ümberhüpetele, kus parima tulemuse sai kirja Hollandi meeskond.

Rahvuste Karikal on riigid teadupärast jagatud seitsmeks grupiks. Euroopa jaguneb omakorda kaheks divisjoniks: esimesse kuuluvad 10 tugevaimat riiki, milleks on Holland, Itaalia, Prantsusmaa, Šveits, Saksamaa, Rootsi, Iirimaa, Hispaania, Belgia ja Suurbritannia. Kaheksast asetleidvast etapist on neil võimalik punkte koguda viiel etapil, mis on hooaja alguses kindlaks määratud. Igat rahvust esindab etappidel neli sportlast, kellest kolme parima tulemus läheb arvesse. Hooaja lõpus kvalifitseeruvad seitse enim punkte teeninud meeskonda oktoobris Barcelonas toimuvasse finaali.

Sopotis esindatud kaheksast rahvusest kogusid punkte kuus. 160 cm kõrgusel peetud kahevooruline parkuur esitas omajagu väljakutseid, jättes Hollandi meeskonna (Maikel van der Vleuten, Michel Hendrix, Johnny Pals, Jur Vrieling) ilma nö drop score’ist, kui viiendaks takistuseks olnud kolmesel süsteemil sai Michel Hendrix (Baileys) esimesel korral kirja tõrke ja seejärel kirja kukkumise. Vleuteni õnnestunud appellatsioon veetakistusel saadud nelja karistuspunkti suhtes tähendas, et neil oli võimalik ühineda veel kolme riigi esindajatega ümberhüpetel, kuhu said kahe vooru kokkuvõttes nelja karistuspunktiga lõppenud meeskonnad, kelleks olid veel Itaalia, Iirimaa ja võõrustajamaa Rootsi. Kõik neli ratsanikku tegid ka ümberhüptel puhta soorituse, kuid kiireima aja neist sai kirja hollandlane Johnny Pals (Chat Botte Du Ruisseau Z) ja sellega kuulus teist aastat järjest Rootsi Rahvuste Karika võit Hollandi esindajatele. Teise koha sai Iirimaa (Bertram Allen, Mark McAuley, Daniel Coyle (ÜH), Paul O’Shea) ja kolmandaks platseerusid kodupubliku ees rootslased (Henrik von Eckermann (ÜH), Malin Baryard-Johnsson, Douglas Lindelow, Peder Fredricson). Esikolmikule järgnesid vastavalt Itaalia, Suurbritannia, Taani. Hispaania ja Norra.

Hollandlastele võidu kindlustanud Johnny Pals ja Chat Botte Du Ruisseau Z. Foto: FEI

Hollandlased sõnasid pressikonverentsil, et Rahvuste Karikal on väga oluline tiimikaaslaste toetamine. “Michelil oli täna pisut ebaõnne ja ta hobusel polnud õiget minekut, aga oleme tiim ja olime täna piisavalt tugevad, et töö tehtud saaks,” lausus Vleuten.

Üldarvestuse esikolmik püsib muutumatuna, hoolimata sellest, et keegi neist Falsterbos stardis polnud. Endiselt juhib Belgia, kellel on kogutud 360 punkti. Neile järgneb Šveits 340 punktiga ja kolmandat kohta hoiab Saksamaa 315 punktiga. Siiski peab arvestama, et riigid saavad punkte koguda kindlatelt etappidelt ning mitmeid neist saavad oma punktilisa veel koguda, samas kui näiteks Saksamaa punktisumma on juba lõplik.

Võistlussarja järgmine peatuspaik on Suurbritannias järgmisel nädalavahetusel, kui Hicksteadis leiab aset Euroopa esimese divisjoni eelviimane etapp.

Hoolimata sellest, et põhirõhk oli Rahvuste Karikal, leidis enne pühapäevast kulminatsiooni aset ka mitmeid muid võistlusklasse, millest suurima, Longines Grand Prix kõrgusel 160 cm, võitis iirlane Billy Twomey hobusel Kimba Flamenco, kes kustutas üheksa sajandikku parema ajaga rootslaste lootused kolmikvõidule.

Winning Round | Longines FEI Jumping Nations Cup – Falsterbo 2018

An absolute whirlwind took storm in Sweden Falsterbo Horse Show for the LONGINES FEI Jumping Nations Cup! 🔥Drama from the get-go saw reigning champs from the Netherlands perform an incredible triple-clear to take maximum points in a truly epic battle!

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 15. juuli 2018

Kõik Falsterbo tulemused leiate siit