Hollandlased võitsid esimese Koolisõidu Rahvuste Karika

Möödunud nädalavahetusel sai alguse esimene Koolisõidu Rahvuste Karikas, mis sedapuhku leidis aset Prantsusmaal Vidaubanis. Võidukale hollandile järgnesid rootslased ning kolmandaks jõudsid prantslased.

Hollandi koondis nagu ka teistegi riikide koondised ei koosnenud kõlavaimatest nimedest. Hollandlased võitsid esikoha koosseisus Hexagon's Welnetta (Laurens van Lieren), Unlimited (Stephanie Peters) ja Thriller (Katja Gevers) tulemusega 206.872 %, mis oli vaid veidi parem teiseks jõudnud rootslaste omast (206.468). Rootsi võistkonnas andis parima panuse võistluse vast tuntuim sõitja Tinne Vilhelmson Silfven, kes produtseeris hobusel Divertimento päeva parima skoori 70.532 %.

Võistlusest võttis osa neli riiki. Lisaks esikolmikule ka Šveits. Suurbritannia, kes oli Rahvuste Karikale saatnud oma 3 sportlast, pidi kahjuks veel enne algust loobuma, kuna nende Sarah Millisi HP Frontier ei läbinud vet.kontrolli.

Piloot-seerias toimub kokku neli etappi – 17. mail peetud Vidaubani CDIO3* võistlustele järgnevad CDIO5* Rotterdamis ja Aachenis vastavalt 20. ja 27. juunil ja CDIO3* Hicksteadis 4. augustil.

„Katseajal“ tuleb võistluste korraldajal valida, kas läbi viia Grand Prix või Grand Prix Freestyle võistlus, kus võistlejatel on võimalik koguda punkte FEI Rahvuste Karika koolisõidu edetabelisse. Vidabaun, Rotterdam ja Aachen valisid Grand Prix, et saada meeskonnapunkte, Hickstead aga valis Grand Prix vabakava, kuna see meelitab ligi rohkem publikut.