Hollandlased võitsid Rotterdamis koolisõidu Rahvuste Karika

Möödunud nädalavahetusel peeti tuntud Hollandi sadamalinnas Rotterdamis traditsiooniline suurturniir CHIO, mille raames peeti nii kooli- kui takistussõidu Rahvuste Karika etapid. Kui brittide võidust takistussõidus oleme juba kirjutanud, siis siinkohal anname ülevaate hollandlaste võidust koolisõidus.

Koolisõidu Rahvuste Karikat peetakse pilootprojektina kolmandat hooaega, pidevalt tegeletakse parima formaadi otsimisega. Rotterdamis kasutati formaati, kus neljapäeval osalesid kõik koondiste liikmed Grand Prix tesitsi, laupäeval aga kaks neist Grand Prix Specialis ning kaks Freestyle`s. Mäletatavasti olid Madalmaad pärast Grand Prix testi asunud juhtima. Oma tugevust näitasid hollandlased ka laupäeval, kui Diedril van Silfhout ja Arlando N.O.P. ning Patric van der Meer ja Uzzo skoorisid Specialis vastavalt 77.098 ja 74.429, võttes esimese ja teise koha ning Hans Peter Minderhoud ja Glock`s Johnson Tn ning Edward Gal ja Glock`s Undercover N.O.P. saavutasid tulemustega 81.050 ja 77.900 Küris teise ja kolmanda koha, oli kodumaise etapi võit tagatud.

Laupäeval tegi teise superesituse järjest neljapäevase Grand Prix võitnud rootslane Patrik Kittel hobusega Watermill Scandic. Küri tulemus 81.875 andis neile selleski programmis esikoha. Kittel ei uskunud sarnaselt neljapäevaga laupäevalgi oma võitu, kuid pidi tunnistama, et hobune on tõepoolest üliheas vormis ja kohtunikud hindasid seda kõrgelt.

Rotterdami koolsiõidu Rahvuste Karika etapi lõpetas teisena Rootsi ning kolmandana Ameerika Ühendriikide koondis. Tulemused ja muudki infot leiate aadressilt http://www.chio.nl/EN#.VYk38vmqqko