Hollandlastest maailmameistrid võitsid Barcelonas FEI Furusiyya Nations Cup finaali kvalifikatsioonisõidu

Eile anti Kataloonia pealinnas Barcelonas avalöök tänavusele Furusiyya FEI Nations Cup finaalile, kus esimese, sisult kvalifikatsioonivõistluse, võitis hiljuti Normandias maailmameistriteks kroonitud Madalmaade koondis, suutes ainukesena vältida karistuspunkte.

Barcelonas alustas võitlust Rahvuste Karika tiitlile 14 koondist erinevatest maailma regioonidest. Tiitlikaitsjana asusid starti prantslased. Hispaania rajameistri Santiago Varela poolt üles seatud rada oli suur ja tehniline. Nagu hilisemas intervjuus ütles tänavune kahekordne maailmameister Jeroen Dubbeldam, oli väga tehniline (very technical) viimane liin: kolmene süsteem, okser, lattaed. Just sellel viimasel liinil tegidki sportlased enim vigu. Kuigi pärast seda, kui kaks esimest (itaallane Luca Moneta ja rootslane Peder Fredricson) tulid nulliga, tundus hetkeks, et rada on kerge, kadus see lootus kiiresti järgmiste startidega. Kokku oli üheksa nulli 55st stardist.

Hollandlased olid ainukesed, kes lõpetasid kvalifikatsioonisõidu, mille kaheksa paremat võistkonda hakkavad laupäeval võistlema üldvõidu pärast, ainukesena nulliga. Samas ei olnud nendegi algus ideaalne, kui Dubbeldam ja Zenith lõpetasid kahe mahaaajamisega. Madalmaid esindasid lisaks mainitutele veel Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi Tn N.O.P., Jur Vrieling ja VDL Bubalu ning Gerco Schröder ja Glock`s London N.O.P. Kindlalt teisena lõpetasid nelja karistuspunkti juures meie läänenaabrid rootslased, kelle hulgast leiame lisaks Peder Fredricsonile ja H&M Simonile veel Alexander Zettermanni ja Cafino, Malyn Baryard-Johnssoni ja H&M Torneschi ning Henrik von Eckermanni ja Cantinero.

Kolmandat kohta jagasid avavõistlusel kaheksa karistuspunktiga Belgia, Kanada ja Saksamaa, kaheteistkümnega olid kuuendad Itaalia ning Brasiilia, viimasene pääsesid laupäevasesse finaali 14 karistuspunkti kogunud britid.

Täna toimub lohutussõit koondistele, kes lõppvõistlusele ei pääsenud. Mõnevõrra üllatuslikult on nende hulgas favoriitideks peetud Ühendriikide koondis, samuti tiitlikaitsjad prantslased. Lisaks stardivad täna Venetsuela, Katari, Hispaania ning Austraalia.

Võistlusest teeb otseülekandeid FEI TV, võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.csiobarcelona.com/en/index.asp