Homme algab Poznanis meie liiga viimane takistussõidu MK-etapp

Homsest pühapäevani peetakse Poola miljonilinnas Poznanis Kesk-Euroopa takistussõiduliiga viimane MK-etapp enne veebruaris Varssavis peetavat finali. Eestlastest osalevad Gunnar ja Kertu Klettenberg, Rein Pill ning Urmas Raag, kohal on ka Hobumaailm.

Poznanis peetav takistussõidu MK-etapp on meie liigas viimane. Kuigi eestlaste positsioonid ei ole võibolla niivõrd head, kui mitmed aastad tagasi tavaks oli, siis sellegi poolest on Rein Pill on Riia neljanda koha ning Šiauliai võiduga hetkel liigas 48 punktiga kuuendal kohal, jäädes Leedu vanameister Zigmantas Šarkast maha vaid kahe punktiga. Mõlemad kogemustega mehed loodavad punktilisale ka Poznanis. Meie sportlastest asuvad Poznani CSI3*-W tasemega turniiril starti veel Gunnar ja Kertu Klettenberg ning Urmas Raag.

Liigatabeli esimeses osas käib suhteliselt pingeline heitlus. Liidriks on noor venelanna Maria Bibikova, kes kogunud 80 punkti. Temast vaid kahe punkti kaugusel on poolakas Dawid Kubiak, kaheksa punkti jääb maha oluliselt kogenum venelanna Natalia Simonia. Meie Rein Pilli ees on lisaks Šarkale veel Tallinna etapi võitnud lätlane Andis Varna. Kõik loetletud on kohal ka Poznanis.

Poznanis ei ole sel nädalavahetusel võistlemas mitte pelgalt takistussõitjad, vaid rahvuslikul tasandil peetakse võistluseid ka koolisõidus, rakendispordis ja sisekolmevõistluses. Lisaks on tegemist suure hobuteemalise messiga. Takistussõiduvõistlus kuulub muide tuntud Poola Cavaliada sarja. Ürituse kodulehekülje leiate aadressilt

http://www.cavaliada.pl/pl/dla_publicznosci/program_poznan/