Homme alustab esimest korda koolisõidu Rahvuste Karika võistlussari

Kauaoodatud koolisõidu FEI Rahvuste Karika pilootprojekti avaüritus toimub käesoleval nädalalõpul Vidaubanis, Kagu-Prantsusmaal.

Pilootprojekt on loodud hindamaks sellist tüüpi võistluste atraktiivsust organiseerijatele, võistlejatele, pealtvaatajatele, meediale ja potentsiaalsetele sponsoritele. Kui 2013. aasta üritus saab positiivset tagasisidet, kaalutakse ametliku pikaajalise võistluste seeria loomist.

17. mail peetavale CDIO3* võistlustele järgneb järgmiste kuude jooksul veel kolm võistlust – CDIO5* Rotterdamis ja Aachenis vastavalt 20. ja 27. juunil ja CDIO3* Hicksteadis 4. augustil.

„Katseajal“ tuleb võistluste korraldajal valida, kas läbi viia Grand Prix või Grand Prix Freestyle võistlus, kus võistlejatel on võimalik koguda punkte FEI Rahvuste Karika koolisõidu edetabelisse. Vidabaun, Rotterdam ja Aachen valisid Grand Prix, et saada meeskonnapunkte, Hickstead aga valis Grand Prix vabakava, kuna see meelitab ligi rohkem publikut.

Igast võistlusest võtab osa minimaalselt neli võistkonda ja igal riigil peab olema vähemalt neli sportlast, kes omavad võistlustele registreerimise ajal kohta maailma edetabelis. Maksimaalset osalejate arvu pole määratletud, korraldajatel on õigus kutsuda veel limiteeritud arv võistlejaid kodu- või välismaalt.

FEI Koolisõidu ja Parakoolisõidu Direktori Trond Asmyri sõnul on see fantastiline võimalus treenida uusi sportlasi meeskondadeks ning pakkuda paljudele ratsanikele võimalust arendada enda oskusi ja saada uusi kogemusi. "See on väga põnev ja uudne lahendus, koolisõidumeeskonnad saavad võistelda terve suve läbi ja Hicksteadis on esimest korda võimalik ametlikult näha vabakava meeskonnasõitu. Me katsetame uusi mudeleid ja võimalusi, et veelgi enam võimendada ja populariseerida koolisõitu ja suurendada küride populaarsust. Õpime kindlasti järgmiste kuude jooksul palju uut nii koolisõidu kui Rahvuste Karika formaadi kohta."

Artikli allikas: http://www.eurodressage.com/equestrian/2013/05/13/pilot-season-fei-nations-cup-dressage-series-begins-week-vidauban

inglise keelest tõlkinud Ann Meriste-White