Homme saab Luunjas alguse tänavune noorhobuste tšempionaat takistussõidus

Eeloleval nädalavahetusel peetakse Tartumaal Luunja ratsakeskuses noorhobuste tšempionaat ning takistussõiduvõistlus Luunja Karikas, millest võtab osa läbi aegade rekordarv hobuseid.

Aastate jooksul traditsiooniks kujunenud võistlused peetakse tänavu äsja renoveeritud Luunja ratsakeskuses ning sellest võtab osa 117 ratsanikku 188 hobusel. Korraldajate teatel on viimase numbri näol tegemist läbi aegade suurima arvu hobustega, kes kunagi Tartumaal ühelgi võistlusel osalenud.

Reedel algaval noorhobuste tšempionaadil võtavad omavahel mõõtu 4-6 aastased ponid ja hobused, kes selgitavad omavahel erinevate vanuseklasside parimad takistussõidus. Tšempionaadi parimad pääsevad laupäeval ja pühapäeval peetavatesse finaalidesse.

Laupäeval leiab võistluste raames lisaks noorhobuste võistlusele aset ka Eesti Ratsaspordi Liidu suvise takistussõidu karikasarja finaal, kus

elguvad suvehooaja parimad ratsanikud nii juunioride ja noorte vanuseklassides kui ka avatud klassis.

Pühapäeval kulmineerub võistlus traditsioonilise takistussõiduvõistlusega Luunja Karikas, mille takistuste kõrguseks on kuni 135 sentimeetrit ning mida toetab kohalik ettevõte Tartu Mill.

Eesti Ratsaspordi Liit