Hong Kong Longines Masters Grand Prix võit Henrik von Eckermannile ja Gothale

Möödunud nädalavahetusel peeti Hong Kongis Aasia pretsedenditult suurim takistussõiduturniir Longines Hong Kong Masters CSI5*, kuhu olid kohale lennutatud maailma paremikku kuuluvud ratsanikud ja hobused. Grand Prix võit läks sel korral Rootsi – Henrik von Eckermannile ja hobusele Gotha.

Longines Hong Kong Mastersi näol oli tegemist Grand Slam sarja kuuluva võistlusega, alapealkirjaks oli võistlusel Asian Grand Slam. Samasse sarja kuuluvad European Grand Slam, mis toimub detsembrikuus Pariisis ning American Grad Slam, mille toimumispaigaks septembrikuine Los Angeles. Kõikide võistluste auhinnafond on minimaalselt 1 000 000 USD ja kõikide tasemeks CSI5*. Aasia võistlus peeti Hong Kongi messkeskuses, mis asub muide paarisaja meetri kaugusel Hong Kongi rahvusvahelisest lennujaamast. Seega olid hobustele ja mujalt maailmast saabunud pealtvaatajatele loodud ideaalsed tulemused. Samas peeti ka suur mess AsiaWorld Expo.

Hong Kongi Grand Prix, mille kõrguseks 160 cm, auhinnafondiks 700 000 USD ning arvestuspõhimõtteks kaks vooru, starti asus 29 võistluspaari. Teise vooru pääses 12 paremat vastavalt esimese vooru tulemustele. Mõlemad voorud läbis nulliga vaid kaks paari, kellest kiirem oli Henrik von Eckermann 13-aastasel proua Winter-Schulzele kuuluval märal Gotha. Winter-Schulze on eelkõige tuntud Ludger Beerbaumi pikaajalise toetajana. Samale prouale kuuluv hobune jõudis muuhulgas ka kolmandale kohale ja seda tegi 15-aastane täkk Chaman just Ludger Beerbaumiga. Teisel kohal lõpetasid Ukrainat esindav Katharina Offel ja Charlie.

Mullu Lacrimosoga Hong Kongis kolm põhisõitu võitnud prantslaste hetkeliider, Longines Ranking kuues, Patrice Delaveau`l seekord nii hästi ei õnnestunud, kuigi ta oli Grand Prix sõidus ülikõrgel neljandal kohal ja seda hobusega Carinjo HDC. Prantslased olid üldkokkuvõttes Hong Kongis vägagi edukad, kusjuures reedeses 145 cm sõidus saavutati Kevin Stauti ja Quismy de Vaux`i juhtimisel kolmikvõit. Hong Kongi tulemustega saate tutvuda aadressil http://eventcontent.hippoonline.de/869/869zeitplanENG.htm?style=longines , võistluse kodulehekülg aadressil http://www.mastersgrandslam.com/en/longines_hong_kong_masters/home