Hong Kongi Longines Speed Challenge’i kiireim Philipp Weishaupt

Longines Speed Challenge võitjad Philippe Weishaupt ja Chacon; foto Longines Masters

Hong Kongis toimus möödunud nädalalõpul üks Longines Masters sarja kuuluvatest kõrgetasemelistest takistussõiduvõistlustest, kus laupäevases tähtsaimas sõidus, Longines Speed Challenge’is, võttis võidu sakslane Philipp Weishaupt hobusel Chacon.

Longines Speed Challenge on 150 cm kõrguste takistustega Tabel C põhimõttel sõit, kus ühe hooaja (Pariis–Hong Kong–New York) vältel on rada täpselt sama. 100 000€ auhinnafondiga kiirusparkuur oli kokku meelitanud 19 sportlast. Võistlusklass kujunes sarnaselt Pariisile väga pingeliseks, sest ajalised vahed tulemustes olid väga väikesed. Hoolimata sellest, et Weishaupt ei suutnud parandada selle hooaja raja kiireimat tulemust, milleks on Julien Epillardi Pariisis välja sõidetud 60,99 sekundit, oli ta siiski parim Hong Kongis, edestades ajaga 63,47 sekundit prantslasi Patrice Delaveau’d (Vestale de Mazure HDC; 63,57) ja Kevin Stauti (Ayade de Septon et HDC), kes oma tulemuse, 66,05 sekundit, sai kirja koos ühe mahaajamisega (tegelik aeg 64,05 sekundit).

Lisaks Longines Speed Challenge’ile on toimunud ka teisi CSI5* taseme sõite. Reedese avasõidu kõrgusel 145 cm võitis Emanuele Gaudiano hobusel Einstein ja sellele järgnenud 150 cm sõidu parim oli Hong Kongi oma teist Grand Prix võitu jahtima tulnud Daniel Deusser hobusega Cornet D’Amour.

Juba täna õhtul leiab aset Longines Grand Prix, mille võitmisel jätkaks Pariisi GP parim olnud Daniel Deusser oma teekonda sisehooaja Super Grand Slami võidu poole (kolm järjestikku võitu Pariis–Hong Kong–New York), milleks on 2 250 000€.

Hong Kongi võistluse tulemused leiate: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1448/html/en/longinestiming/index.html