Hooaja teine MK-etapivõit Guerdat’le ja Victoriole

Steve Guerdat ja Victorio des Frotards. Foto: FEI/Richard Julliard

2019/2020 takistussõidu Lääne-Euroopa liiga MK-hooaeg jätkus eile Bordeaux’s, kus sel aastal juba teist korda võtsid põhisõidu võidu Steve Guerdat ja Victorio des Frotards. Sama paar oli võidukas ka jaanuaris toimunud Baseli etapil.

Jean-Francois Morand oli Prantsusmaa ühte suurimasse linna üles ehitanud 14 takistusest koosneva põhiparkuuri. Starti tulnud 37 sportlasest leidis rajameistri poolt parkuuris küsitud küsimustele vastused üheksa paari, kes läksid võitjat selgitama ümberhüpetele.

Steve Guerdat, kel tegelikult juba MK-finaalipääse käes, konkurentidele siiski elu kergeks ei teinud ja seitsmenda startijana lasi pika fuleega Victorio des Frotards‘il minna, sõites puhta soorituse kõrvalt niimoodi välja ka õhtu parima aja. Kui viimased kaks ratsanikku, Daniel Deusser (Jasmien v. Bisschop) ja Niels Bruynseels (Ilusionata van’t Meulenhof) tema tulemust üle lüüa ei suutnud, oli selge, et maailma esinumber võtab Bordeaux’s võidu. Deusser ja Bruynseels platseerusid vastavalt teiseks ja kolmandaks.

Steve Guerdat ja Victorio des Frotards. Foto: FEI/Richard Julliard
Daniel Deusser ja Jasmien v. Bisschop. Foto: FEI/Richard Julliard
Niels Bruynseels ja Ilusionata van’t Meulenhof. Foto: FEI/Richard Julliard

MK-hooaeg läheneb nüüd lõpule ning enne Las Vegase finaali on Lääne-Euroopa liigas tulemas vaid üks etapp, mis toimub veebruari eelviimasel nädalavahetusel Göteborgis. Üldarvestust juhib Steve Guerdat 95 punktiga. Talle järgneb Pieter Devos 83 ja Marcus Ehning 73 punktiga. Kokku pääseb finaali liiga 18 parimat, kes saavad selgeks peale Göteborgi etappi.

Kõik Bordeaux’ tulemused leiate siit!

Winning Round | Longines FEI Jumping World Cup – Bordeaux 2020

THAT is how you win a jump-off! 👏Steve Guerdat & Victorio des Frotards deliver yet another masterclass of how to go fast! Winning the LONGINES FEI Jumping World Cup for a second time this season in a blistering time, these two twisted and turned in complete sync to come out on top at Jumping International de Bordeaux! 🥇

Posted by Fédération Equestre Internationale on Laupäev, 8. veebruar 2020