Horse Show esimesel päeval võidutsesid naaberriigid

Tallinn International Horse Show on see aasta vägevam kui kunagi varem. Kahest tärnist sai kolm tärni, millega suurenes oluliselt ka auhinnafond. See meelitas kohale sportlasi riikidest, keda me tavaliselt pole harjunud siin nägema. Loomulikult ei saa ka unustada, et TIHS tähistab tänavu kahekümnendat juubeliaastat.

Horse Show sai alguse rahvusliku poniklassiga Pigipada auhindadele, kus erinevalt eelnevatele aastatele osalesid ka Soome poniratsutajad, pakkudes Eestlastele konkurentsi. Sõidu võit läks Soome poniratsutajale Frida Gummerusele ja tema ponile Capacio We-le. Eestlastest tegi parima tulemuse Hanna-Liisa Ervin Romanescaga, kes võitsid tänavu Eesti meistrivõistlused poniklassis.

Esimeseks rahvusvaheliseks klassiks oli 130cm Padise Equestrian Centre auhindadele. Sõidu võitis Leedu ratsutaja Kristupas Petraitis, kes on olnud võidukas läbi aastate ja pakub tugevat konkurentsi. Parima tulemuse Eestlastest tegi My Relander hobusega Expert, platseerudes kuuendale kohale. Publikul oli hea meel näha teda taas koduareenil ja teda toetati suure aplausiga.

Teises võistlusklassis kõrgusega 135cm, Baltcapi auhindadele, oli samuti võidukas Leedu ratsutaja Andrius Petrovas hobusega Qarath Van Paebroek Z. Eesti lippu hoidsid kõrgel Rein Pill ja Jambville, tulles teisele kohale.

Andrius Petrovas ja Qarath Van Paebroek / Autor: Mari Ann Selge

Päeva viimase sõidu võit läks meie naaberriiki Lätti. Kõrguseks oli 140cm ja auhinnad pani välja Cobalt. Sõidu võitis Kristaps Neretnieks hobusega Just Kannan, saades auhinnaks koguni 3000 eurot. Eestlastest tegid parima tulemuse Madis Morna ja Herbert, kes jäid kolmandaks.

Kahjuks esimesel päeval ühtegi võitu Eestisse ei tulnud, kuid sellegipoolest näitasid meie sõitjad head vormi ja taset ning oleme põnevil, mida nädalavahetus veel ees ootab.