Horse Show kuue takistusega sõidu võitis Vladimir Beletski Venemaalt

Vladimir Beletski. Foto autor: Elena Zobova.

Tallinn International Horse Show raames peetud kuue takistusega sõidu võitis Venemaa sportlane Vladimir Beletski, kes ületas hobusega Fine ainsana puhta tulemusega takistuse kõrgusega 195 cm.

Teist kohta jäid võistluses jagama Berit Lehtsaar hobusel C Qastania ning Tiit Kivisild hobusega Haloubet. Neljanda koha saavutas Siim Sinijärv hobusel Eddy.

Tänase võistluspäeva põhisõidu, ümberhüpetega parkuuri kõrgusel 145 cm võitis Soome sportlane John Antell Soomest hobusel Iscara Del Maset. Teisele kohale sõitis end soomlanna Sanna Backlund hobusega Zorro H. Kolmas koht läks Leedu sportlasele Andrius Petrovasele hobusel Linkolns. Parima eestlasena saavutas auhinnalise neljanda koha Paul Argus hobusega Jay-Z Bee.

Väikse ringi kiirussõidus kõrgusel kuni 135 cm saavutasid Soome sportlased kaksikvõidu. Esikoha võitis Petra Heikkinen hobusel Hurby ning teise koha Susanna Granroth hobusega Leopoldo. Kolmandaks sõitsid end Venemaad esindanud Daria Samokhina ja Chas Pik. Parima eestlasena tuli auhinnalisele neljandale kohale Karol-Kenneth Lootus hobusega Let’s Dream.

Tänase rahvusliku 4- ja 5-aastaste noorhobuste parkuuri, mis peeti kõrgusel 100/115 cm stiilipunktidele, võitis Linda Randpere poolt finišisse juhitud 4aastane Calinka Esqui. Teise koha saavutas 4-aastane Wilandra, sadulas Urmas Raag ning kolmanda koha 4-aastane Salton Susan Kaletaga sadulas.

6- ja 7-aastaste noorte hobuste parkuuri kõrgusel 125/130 cm võitis leedulane Kristupas Petraitis hobusega Early Bird ME. Eesti parimana lõpetas Hanno Ellermann hobusega Kristallo teisel kohal. Kolmandaks sõitsid end Lätit esindanud Elizabete Krista Jurasa hobusega Andzella-N.

Päeva esimese ala, kiirusparkuuri kõrgusel 125 cm, võitis Läti sportlane Markuss Roberts Vasiljevs hobusel Korall. Sõidu teise koha saavutas Kullo Kender hobusega Cassie NT ning kolmanda koha Piret Ervald  hobusega Calanda de Laubry Z.

Tallinn International Horse Show läheb homme edasi takistussõidu maailmakarika etapiga, milleks on ümberhüpetega parkuur kõrgusel kuni 160 cm.

Tallinn International Horse Show ühendab endas tipptasemel ratsaspordi, elava muusika ning ehedad elamused hobumaailmast. Sündmuse korraldamisele aitavad kaasa pea 40 kohalikku ettevõtet ja organisatsiooni koos 200 vabatahtlikuga. Teostamist toetavad ka EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond.