Horse Show laupäevases põhisõidus kolmikvõit Petrovase juhtimisel Leetu, harrastajate karikavõitjad Rahuoja ja Palm

Horse Show teine võistluspäev kujunes leedukate peaoks, kui suures sõidus võeti Andrius Petrovase juhtimisel kolmikvõit, millele lisandus viieski koht, lisaks võitis Petrovas noorhobuste klassis.

Laupäevase võistluspäeva kõrgeimaks ja suurima auhinnarahaga sõiduks oli ümberhüpetele peetud parkuur kõrgusel 145cm. Tulemus kujunes lääne-europalikuks, kus üha tähtsamaks faktoriks on muutunud normiaeg, mis Saku hallis paljudele probleeme valmistas. Lõpuks pääses ümberhüpetele kuus võistluspaari, kelle hulgas neli leedukat. Meie parimana oli ümberhüpetele lähimal Urmas Raag hobusega Ibelle van de Grote Haart, kuid paraku tuli leppida ühe karistuspunktiga ületatud aja eest ning üheksanda auhinnalise kohaga. Rein Pill ja A Brok mahtusid küll aega, kuid pidid kiireima neljaga leppima kümnenda kohaga.

Ümberhüppeid alustas täna 45. sünnipäeva tähistanud mullune Tallinna GP võitja Aleksander Belekhov, kes hobusega Quincy 127 tegi puhta sõidu, kuid pidi leppima kolme leeduka järel neljanda kohaga. Vennad Petraitised ja Andrius Petrovas jagasid esikolmiku kohad. Neist esimesena startis Kristupas hobusega Lordano, kes lõpetas teisel kohal. Matas oli hobusega Soli Deo Glorija nooremast vennast pistu aeglasem, kuid kumbki ei saanud vastu viimasena startinud Andrius Petrovasele, kes osales hobusega Centrino. Viienda koha viis Leetu Monika Paulauskaite hobusega Lordanos AS ning kuuenda koha teenis ümberhüpetel Soome vanameister Jukka Rantanen hobusega Cadanz.

Andrius Petrovas ja Centrino

Suurima sõidu võitnud Petrovas oli edukas samuti noorhobuste sõidus, mille võitis 7aastase märaga Pink Dream. Noorhobuste sõidus tõi teise koha Eestile Riina Seder hobusega Kleopatra, kolmas oli lätlanna Krista Kliesmete hobusega Camerlane. Neljas ja viies koht tulid jällegi Eestisse, vastavalt Urmas Raag ja Jackson v/h Dauwhof ja Kertu Klettenberg ning Sam.

Showprogrammis kütsid kirgi väiksed ponid ja Ukraina kasakad

Väikese ringi sõit peeti täna kõrgusel 135cm ja siin viis võidu Soome Susanna Granroth hobusega Baccara. Tiit Kivisild ja Don Kide olid kolmandad, Rein Pill ja Alfons Ra neljandad. Soome läks ka U25 vanuseklassi võit, mille täna saavutas Janina Kvarnström hobusega Hyper Panda. Soome läksid U25 klassis ka teine ja kolmas koht, parima eestlasena oli Kaia Loviisa Kink hobusega Adorable Chabalito neljas.

Janina Kvarnström ja Hyper Panda

Hommikupoolses programmis selgitasid aga Porsche sarja karikavõitjad harrastajad. Väikeses Ringis hüpati kõrgusel 95cm, Suures Ringis 110cm. Mõlemas arvestuses olid finaali ja karikasarja üldvõitjad samad. Väikese Ringi parimaks osutus Riinu Rahuoja, kes finaalis sõitis hobusega Baron Abruka ning Suure Ringi parim oli Egle Palm, kes osales finaalis hobusega Vedette B.

Riinu Rahuoja ja Baron Abruka

Egle Palm ja Vedette B

Päeva alustanud rahvusliku 120cm klassi esikolmiku moodustasid Anette Leppik ja Samurai`s Miracle, Paul Argus ja Favorite ning Siim Sinijärv ja Leander. Võistluspäeva lõpetas aga traditsiooniks saanud kuue takistuse sõit, kus võistlejad jõudsid kolmandatel ümberhüpetel kõrgusele 180cm. Selle vooru läbisid vigadeta Rein Pill ja Alfons Ra ning leedukas Valdemaras Žukauskas ja Ikita von der Weretherbach. Võistlejad otsustasid edasisest konkurentsist loobuda ja nii jäi esikoht jagamisele.

Anette Leppik ja Samurai's Miracle

Rein Pill ja Alfons Ra

Kõik tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/en/competitions/18207