Horse Show muljeid meie Türgi külalistelt

Tallinn International Horse Show 2010 ajal esmakordselt Eestis viibinud türklased eesotsas ratsanikuga Sencer Horasan on eestlastest ning meie korraldatud sündmusest vaimustuses.

Sencer Horsasani sõnul on Eesti on kaugeim riik, kuhu türklased on võistlema sõitnud. Varem on käidud küll Varssavis, aga mitte Baltikumis ega Skandinaavias.

Pikka reisi alustasid Sencer, tema õpilane, abiline ning autojuht kaks nädalat enne Horse Show algust. Reis kulges läbi Bulgaaria, Rumeenia, Ungari, Slovakkia, Poola. Esimene peatus, kus hobused ööseks talli paigutati, tehti Bulgaarias, teine Ungaris ning kolmas Varssavis, kus peatuti 5 päeva, sest seal osaleti ka Tallinna suursündmusele eelnenud MK etapil.

“Hobuste jaoks oli esialgu šokk see, kui Poolasse jõudes oli kodusest 15 plusskraadist saanud 15 miinuskraadi, aga nad kohanesid kiiresti,” rääkis Sencer. Ratsanik ei oska öelda, miks keegi teine lõuna regioonist kohale ei tulnud. Tegelikult pidi ka tema sõber Avni Atabek Eestisse finaalile tulema, kuid müüs just ära ühe oma võistlushobuse ning sellepärast ka loobus.

Kodutallis on Sencer Horasanil umbes 55 hobust, võistlusreisile võeti seekord kaasa kaks.

Türgi meeskond soovib tänada Horse Show´d organiseerivat Eesti Ratsaspordi Liitu, eesotsas Siim Nõmmojaga.