Horse Show viimasel päeval osutus parimaks noorhobuseks Quentina

Annika Veerpalu & Quentina /Foto: Celin Lannusalu

G4S auhindadele toimunud noorhobuste sõit muutus närvesöövalt põnevaks, kui ümberhüpetele pääses 17 sportlast. Pikalt oli liidripositsioonil esimesena startinud Kristupas Petraitis hobusega Baironas. Paar sõitis ette väga kiire aja ning kui ka Paul Argus ja Jay-Z Bee ei suutnud kiiremad olla, hakkasid leedukad juba vaikselt hümni ümisema.

Kuid eelviimasena startinud Quentina andis Annika Veerpalu juhtimisel endast kõik ning ületas finišijoone pea sekund kiiremini kui Petraitis ja Baironas. Vapustav sooritus ajas muidugi kodupubliku pöördesse ning kui viimasena startinud Wojciech Wojcianiec ja Curt AS tõmbasid maha kaks latti, oli lõplikult kindel: ka viimase päeva noorhobuste sõidu võit jäi Eestisse!

Märkimisväärne on, et kõik selleaastase Horse Show noorhobuste klassi võitjad on sündinud Eestis ja kuuluvad ESHB tõuraamatusse. Reedese päeva võitja Jay-Z Bee kasvatajateks on OÜ Angelstar, laupäeval parimaks osutunud B Captain Norman’i kasvataja on Margo Normann ning tänane parim – Quentina – on kasvatatud Anneli Väljan poolt. Tubli töö!

Kõiki tulemusi saab näha siit: https://online.equipe.com/en/class_sections/357248