HorseShow avapäeva põhisõidu võitis Rein Pill hobusega A Brok, Ponikarika Suur Ring Birgit Lootile

Tänavuse Tallinn International HorseShow avapäev kujunes eestlastele vägagi edukaks, kui põhisõidu võitis Rein Pill hobusega A Brok, siis väikeses ringis olid parimad Kullo Kender ja Aster ning noorhobuste sõidus Gunnar Klettenberg ja Fisina G.

Avapäeva kõrgeim sõit peeti takistuste kõrgusel 140cm puhtusele ja kiirusele. Startijate esimeses kolmandikus oma soorituse teinud Rein Pill ja A Brok tegid ette sellise aja, mida teistel ületada ei õnnestunudki. Meie paarile jõudisd lähimale leedukas Matas Petraitis ja Dorena Z, kes olid 0.09 sekundit aeglasemad. Kolmans koht läks Venemaale ja selle saavutas Natalia Simonia hobusega Gardemarin. Puhta sõidu tegid eestlastest veel Urmas Raag ja Carlos, kes lõpetasid auhinnalisel kaheksandal kohal, samuti 9. koha pälvinud Tiit Kivisild ja Fred ning 11. Kullo Kender ja Acer.

Rein Pill ja A Brok

Põhisõidule eelnes kahefaasiline 130cm kõrguste takistustega sõit, kus rajal oli 69 võistluspaari. Pooled sõitsid oma väikese ringi hobustega, paljud teenisid oma põhihobuseid enne põhisõite. Stardijärjekorra viimases osas startinud Eesti edetabeli liider Kullo Kender tõestas oma tänavust vormi jällegi, kui tegi hobusega Astrid L kiireima teise faasi. Esimeses faasis sai muide väga paljudele saatuslikuks normiaeg, mis nõudis õiges ja määratud tempos sõitmist. Teisena lõpetas 130cm sõidu leedukas Matas Petraitis hobusega Dorena Z, kolmas oli viimase kaasmaalane Andrius Petrovas hobusega Centrino. Paremuselt teine eestlane oli seitsmendana lõpetanud Katrin Pill, kes võistles hobusega Carlotta.

Kullo Kender ja Astrid L

Noorte hobuste klassis 32 paari ja seal võtsid eestlased suisa nelikvõidu. Parimatulemusega lõpetasid Gunnar Klettenberg ja Fisina G, teist kohta jagasid võrdse tulemusega Hanno Ellermann ning Jacoba Stud Fumosa ja Paul Argus ning Cinta. Neljandana lõpetasid Heiki Vatsel ja Falkenfee BN. Teise koha jagamine oli aktuaalne ka U25 vanuseklassis sõidus, kui sellega said hakkama Stefani Sabrodin Pepperoniga ning leedulanna Monika Valiuntaite hobusega Life is Life. U25 klassis võttis võidu aga soomlanna Anne Penttinen-Kemppi hobusega Rebeca.

Gunnar Klettenberg ja Fisina G

Anne Penttinen-Kemppi ja Rebeca

Võistluste avapäev algas aga rahvuslike klassidega, kui esmalt selgitasid poniratsanikud läbi hooaja kestnud Suure Ringi parimad. Kuigi senine liider Birgit Loot lõpetas poniga Mon Arh finaali alles kaheksandal kohal, tagas see siiski sarja üldvõidu. Sarja lõpetas teisena finaalis parim olnud Anett Pajur, kes täna võistles poniga Macho. Rahvusliku 120cm esikolmiku moodustasid Siim Sinijärv ja Leander, Paul Argus ja Favorite ning Berit Lehtsaar ja Solei Solei.

Birgit Loot ja Mon Arh

Anett Pajur ja Macho

Siim Sinijärv ja Leander

Kui päev algas rahvuslike klassidega, siis päeva lõpetas pärast superstaar Anne Veski kontserti aset leidnud meeleolukas kostüümiratsutamine. Show`d kui palju! Teatesõidu võitjaks tulid Knightrider alis Paul Argus ja Baywatch alias Linda Randpere, kes sõitsid esmalt efektselt areenile "päris" Kitiga. Teise kohaga lõpetasid Spiderman alias Jaagup Kallas, kes muide laskus areenile Suurhalli laest, ning Batman alias Andreas Lootus. Kolmandad lõpetajad olid Shrek ja Fiona alias Rain Koch ja Urmas Raag, kelle kaaslaseks loomulikult ka eesel.