HorseShow eelne pilguheit Kesk-Euroopa MK liigale

Juba eeloelval reedel antakse esimene start tänavusel Tallinn International HorseShow`l, mis kulmineerub pühapäeval Kesk-Euroopa põhjaregiooni MK-etapiga. Heidame pilgu tänavusel hooajal liigas toimunule.

Eelnevatel aastatel on eestlastest MK finaalis osalenud Gunnar Klettenberg, Hanno Ellermann, Tiit Kivisild ja Rein Pill. Tõenäoliselt Eesti ratsaspordi tõsiseima tulemusena saavutas Klettenberg 2006.a. Kuala Lumpuris peetud MK-finaalis hobusega Novesta 12. koha. Klettenberg on oma karjääri jooksul võitnud arvestatava hulga MK-etappe. Etapivõite on saavutanud ka kõik teised meie MK-finaalides osalenud sportlased.

Tänavusel hooajal on meie liigas peetud kaks MK-etappi nii Leedus kui Venemaal, samuti etapp Lätis ja Slovakkias. Lisaks Tallinna etapile leiavad aset veel kaks etappi Poolas – novembrikuine Lesznos, detsembrikuine Poznanis. Punkte on võimalik koguda ka lõunaregiooni etappidelt Sloveenias ja Ungaris.

Etapivõitu on meie takistussõitjatest sel hooajal tähistanud Gunnar Klettenberg, kes kogus võidupunktid Riia etapilt hobusega L.B. Carnaval La Silla ja seda seal saadud teise koha eest. Omapärase olukorra tingis asjaolu, et sel kevadel MK-finaalis suhteliselt edukalt esinenud noor lätlane Kristaps Neretnieks võitis küll sõidu, kuid seda „valel“ hobusel. Lätlane osales etapil kahe hobusega ning arvestusse märgitud hobusel saavutas halvema tulemuse. Slovakkia, Pezinoki, etapil tähistas võitu Hanno Ellermann hobusel Zacharov, kuid tedagi tabas just eelnevas kirjeldatud noore lätlase saatus. Ellermann osales MK arvestuses hobusega Eldorado.

Kristaps Neretnieks. Foto: Külli Tedre

Punktitabelis on enne Tallinna etappi esikohal venelane Vladimir Beletsky. Tiit Kivisild, kes ei ole tänavu hiilanud esikolmiku kohtadega, kuid esinenud suhteliselt stabiilselt, jagab koos venelnna Natalia Simoniaga teist kohta. Klettenberg asub esikümnes. Samas ei ole põhjust paanikaks, sest meie liiga finaali võetakse kaasa viis paremat etappi ning lõplik selektsioon tehakse just nimelt finaali kolme osavõistluse järgselt. Arvestades hobuparki, ongi sel hooajal suurimad võimalused jõuda Prantsusmaal peetavasse maailmafinaali just Klettenbergil ja Kivisildil. Kindlasti pakuvad neile tugevat konkurentsi lätlane Neretnieks, samuti heas hoos olevad venelased. Poolakad on esinenud mitmel tänavuse liiga etapil edukalt, kuid nende ridades ei ole näha suurt huvitatust MK arvestuses punktide kogumisele. Igal etapil, kus poolakad häid punkte kogunud, on seda teinud erinev sportlane.

Tiit Kivisild. Foto: Külli Tedre