HorseShow jätkus leedukate peoga, Petrovasele ja Cornettale kaks võitu

Tänane võistluspäev Saku Suurhallis jätkus tõelise leedukate peoga, kui selle rahvuse esindajad võtsid 130 cm sõidus viisikvõidu, 140 cm sõidus võidutses Petrovas.

140 cm peeti täna õhtupoolikul puhtusele ja kiirusele. Rada osutus arvestatavalt raskesk ja 55-st alustajast suutis selle vigadeta läbida 14. Pikalt juhtis meie meediakangelane poolakas Skrzyczynski ja seda suisa kahe hobusega. Mõlemad tema põhihobused, Balouzino ja Baltazar du Rouet, on muide kuulsa Baloubet du Rouet järglased. Andrius Petrovas suutis aga teise tuntud ja eduka täku Cornet Obolensky järglase Cornettaga teha silmnähtavalt ülikiiret sõitu ning suutis tugeva poolaka aega ületada 0.23 sekundiga. Esikolmikus enam muutusi ei toiminudki. Viimasena startinud Gunnar Klettenberg suutis L.B. Carnaval La Sillaga välja sõita eestlaste parima tulemuse avapäeva põhisõidus, milleks oli viies. Neljas ning kuues koht jällegi Leedule, vastavalt Kristupas Petraitis ja Lordano ning Valdas Urbonas ja Vaillante.

130 cm kahefaasilises sõidus tegid aga leedukad veelgi suurema "reha", võttes suisa viis esimest kohta. Petrovas oli esimene ning seda nagu põhisõiduski Cornettaga. Järgnesid Stasys Jasas ja Marsas, veelkord Petrovas ning seda hobusega Aragorn ja Matas Petraitis hobustega Soli Deo Glorija ning Bacardi. Parima eestlasena oli Kullo Kender Rubieraga kümnes.

Õhtu Saku Suurhallis jätkub koolisõiduga. Loodame, et homme Eesti takistussõitjatel edukam päev. Tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/8079