HOT CLOTHING – ajatu meetod

Foto: Kristina Pärtel

Võistluspäeval või külmade ilmadega oleme me kõik ilmselt ennast tabanud mõtlemast, kuidas saada kiirelt hobune puhtaks ja rõhutada tema karvastiku läiget, kui pesemine pole variant? Termin nimega „hot clothing“ on meetod, mis on tegelikult olnud olemas juba aastakümneid ning on siiani äärmiselt populaarne viis eelnimetatu saavutamiseks. Mis see ikkagi täpsemalt siis on?

Hot clothing tähendab otsetõlkes kuuma rätiku kasutamist ja seda see tegelikult ongi. Lühidalt öeldes kasutad sa kuuma vee sisse kastetud rätikut hobuse puhastamiseks. Osad nimetavad seda ka naljatledes hobuste aurupesuks, see on õrn ja tõhus meetod mustuse eemaldamiseks – täpselt nagu aurupesugi.

Kui minna asjaga süvitsi, siis hot clothing pakub hobuse nahale ja karvale niisutust ja rõhutab selle ilu. Seda meetodit võib kasutada ka naha rahustamiseks peale pügamist. Ülihead tulemused saab siis, kui teha seda regulaarselt.

Minnes nüüd protsessi enda juurde – pane ämbrisse nii sooja vett, kui su enda käed meeldivaks peavad. On olemas mõned spetsiaalsed õlid, mida vee sisse lisada aga kindlasti mitte kasutada tavalisi õlisid, need tekitavad vastupidise efekti ja võtavad tolmu peletamise asemel hoopis tolmu palju paremini ligi. Minu isiklik väga hea kogemus on Smart Grooming Super Shine õliga, kuid õlisid on valikus kindlasti veelgi. Õli ei pea lisama palju, tunde järgi mõned pigistused pudelist. Rätiku kasutamisel võib mõelda tavalise väikese flanellrätiku või paksema mikrofiibri peale, need on minu kogemuste põhjal parimad. Kasta rätik sisse, vääna ta välja ning poleeri oma hobuse karva ringjate liigutustega. Pärast oleks hea veel puhta sooja rätikuga hobusekarv veel üle käia. See meetod jätab head tulemused nii õlise veega kui ka lihtsalt sooja veega. Regulaarselt tehes on imehästi tunda, kuidas karv muutub aja jooksul palju pehmemaks ja siidisemaks. Rätikuga laka masseerimine eemaldab ka kõõma ja niisutab talvist lakka. Pärast hot clothingut talvel kindlasti tekitada hobune vastavalt vajadusele.

Meetod ei pruugi sobida kõikidele hobustele (eriti kui on tegevist väga pika talvekarvaga), kuid üldjuhul on tegemist viisiga, mis on põhjusega tulnud, et jääda. Soovitan kõigil proovida eriti praegustel külmadel tingimustel, kus hobuse pesemine on raskendatud ja nende nahk vajaks kerget talvist hooldust.