Houtzager võttis võidu kodupubliku ees Amsterdamis

Marc Houtzager ja Sterrehof’s Dante. Foto: FEI/DigiShots

Lääne-Euroopa liiga MK-hooaeg jätkus möödunud nädalavahetusel Hollandi pealinnas Amsterdamis. Kaksikvõit läks pealtvaatajate rõõmuks kohalikele sportlastele, kui Marc Houtzager ja Sterrehof’s Dante said esikoha ning Harrie Smolders Monacol lõpetas teisena.

Vahelduseks viimase paari etapi rahvarohketele ümberhüpetele sai Amsterdamis puhaste paberitega põhiparkuurist läbi üheksa sportlaspaari 40st.

Ümberhüppeid alustanud Jeroen Dubbeldam (Oak Grove’s Carlyle) võttis asja rahulikult, mis jättis ukse pärani avatuks järgmistele tulijatele. Järgmisena startinud Pieter Clemens ja Quintini sõitisid välja pea viis sekundit kiirema aja, millest omakorda võttis 15 sajandikku vähemaks Harrie Smolders hobusel Monaco. Eelviimasena startinud Marc Houtzager hoidis Smoldersit aga kikivarvul ning tulemusega, mis oli kaasmaalasest omakorda sekundi jagu kiirem, kuulus võit talle ning 12 aastasele KWPN märale Sterrehof’s Dantele. Clemens lõpetas seega MK-etapi kolmandal kohal.

Marc Houtzager ja Sterrehof’s Dante. Foto: FEI/DigiShots
Harrie Smolders ja Monaco. Foto: FEI/DigiShots
Pieter Clemens ja Quintini. Foto: FEI/DigiShots

Steve Guerdat jätkab üldarvestuse liidrina, olles kogunud 80 punkti. Marcus Ehning on teine 73 punktiga ja Pieter Devos kolmas 70 punktiga.

Võistlussari jätkub järgmisel nädalavahetusel Bordeaux’s.

Kõik Amsterdami tulemused leiate siit!