HSBC FEI Classics üldvõit Nicholsonile, Burghleys esikolmik Uus-Meremaale

Eile jõudis lõpule järjekordne, mullu sügise lalanud, kolmevõistlejate eliitsari HSBC FEI Classics, mille üldvõidu võttis Uus-Meremaalane Andrew Nicholson, finaaletapi Burghleys võitis viimase kaasmaalane Jonathan Paget.

Finaaletapp Suurbritannias Burghleys kujunes uusmeremaalaste triumfiks. Juba pärast koolisõitu asus juhtima noor kolmevõistleja Jonathan Paget, kes pärast krossi omas suisa kaksikjuhtimist. Paraku tema liiderhobune takistussõiduhommikustest vet. ülevaatusest läbi ei saanud, kuid oma teisel hobusel, Clifton Promise, suutis ta CCI4* tasemega võistluse võita. Tulemuseks 41.1 miinuspunkti. Kaks järgmist kohta poodiumil hõivas Pagetist oluliselt kogenum Andrew Nicholson vastavalt hobustega Avebury ja Nereo. Uus-Meremaale läks ka kuues koht – Jonelle Richards ja The Deputy.

Oma teise kohaga kindlustas Nicholson ka sarja üldvõidu ning sellega kaasnenud 150 000 USD suuruse auhinnaraha. Punktisaagiks oli Nicholsonil 67. 44 punktiga suutis teise koha säilitada Burghleys neljandana lõpetanud William Fox-Bitt Suurbritanniast, kellele jõudis viimase etapivõiduga vaid kahe punkti kaugusele Paget.

Finaaletapi tulemused leiate aadressilt http://www.burghley-horse.co.uk/ .