Ibelle on algaval WEG’il nimetatud Brasiilia koondisse

Yuri Mansur ja Ibelle tänavu Aacheni ratsaspordifestivalil. Foto: Jean Philippe Martini / Scoop Dyga

Juba vähem kui nädala pärast USAs algavad Ratsaspordi Maailmamängud (World Equestrian Games, lühidalt WEG) annavad Eesti ratsaspordihuvilistele põhjuse rõõmustada: nimelt on Brasiilia koondisse nimetatud Ibelle ASK (endise nimega Ibelle van de Grote Haart), kellega veel alles kevadel sõitis Urmas Raag.

Selle aasta mais ratsanikku vahetanud ja Yuri Mansuri käe alla siirdunud Ibellele on olnud võimalik kaasa elada juba mitmetel suurtel 5* võistlustel. Lisaks teistele on hüpatud nii Longines Global Champions Touri/Global Champions League’i etappidel kui ka CHIO Aacheni raames ning nüüd seisabki Eesti endisel esiratsul ees võimalus võistelda ratsaspordi Maailmamängudel ehk MM-il, mis leiab aset iga nelja aasta tagant.

Ibelle kindlustas kiirelt oma heade tulemustega koha Mansuri põhihobuste hulgas ning tema parimate tulemuste hulka kuuluvad praeguse ratsanikuga näiteks Aachenis saadud 5. koht puhta sõiduga 160 cm kõrguses parkuuris ning 16. koht kuni 170 cm kõrguses Rolex Grand Prix’s, LGCT Cascais ja LGCT Valkenswaardi puhtad sõidud kõrgusel 155 cm, LGCT Chantilly 150-155 cm’ses parkuuris saavutatud 5. koht ning CSI5* Valence’i ja CSI5* Knokke auhinnalised kohad kõrgusel 150 cm.

Ibelle Van de Grote Haart Ask – Incredible Round ! 5th place today in Aachen! ***************************************************Ibelle Van de Grote Haart Ask – Pista Incrível! 5th hoje em Aachen!

Posted by Yuri Mansur on Reede, 20. juuli 2018

Yuri Mansur ja Ibelle Ask Valkenswaardis. Foto: GCL/Stefano Grasso

Ibelle Van de Grote Haart Ask – CSI 5* #longinesglobalchampionstour em Cascais !!! 🇧🇷🇧🇷🇧🇷

Posted by Yuri Mansur on Neljapäev, 14. juuni 2018

Siinkohal vaatame kiirelt tagasi ka Urmas Raagi ja Ibelle ühistele saavutustele, mis pakkusid palju kaasaelamisrõõmu siinsetele hobuhuvilistele: osalemine Euroopa Meistrivõistlustel Göteborgis ja MK-finaalis Pariisis, kus viimasel osavõistlusel platseeruti maailma paremiku seas lausa kaheksandaks ning üldarvestuses saadi 15. koht, 2. koht kodusel MK-etapil Tallinn International Horse Show raames ning Riia MK-etapil, 4. koht Ida-Euroopa liiga põhjaregiooni finaalis ning liiga arvestuses esikoht, rääkimata kõikidest muudest auhinnalistest kohtadest erinevates parkuurides nii Eestis kui mujal.

Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart Pariisi MK-finaalis. Foto: Merike Udrik-Õispuu
Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart möödunud aasta EM-il. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Hoiame pöidlad pihus, et Ibelle reis Tryonisse kulgeks edukalt ja suurvõistlus õnnestuks!