Kristi Luha ja Carlson võitsid Ihaste Kevade põhisõidu

Kristi Luha ja Carlson. Foto: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

Ihaste Ratsakeskuses toimus 6.aprillil järjekordne takistussõiduvõistlus, mille raames selgusid ka Harrastajate SMV parimad. Meistrite selgumisest saab lugeda juba varem Hobumaailma portaalis ilmunud artiklist. Kevadise sooja ilma saatel viidi läbi viis parkuuri kõrgustel 90-135 cm. Põhisõidu võitis Kristi Luha (ESHKS) hobusega Carlson.

Võistluspäeva alustas puhtus-kiirus parkuur kõrgusel 90 cm. Avatud klassis noppisid võidu Kelli Saar (Pärna RSK) ja Turbo, teised olid Ann Öpik (Nõo RK) ja Rose. Kolmanda positsiooni hõivasid Eleriin Ojakäär (Liivimaa RK) ja Karreera.

105 cm kõrgusel rajal võisteldi lisaks SMV arvestusele avatud ja 5-aastaste hobuste klassis. Avatud arvestuses oli võistlustules 39 paari. Tihedas konkurentsis võitsid Sille Voitk (Liivimaa RK) ja Wifi S, teised olid Doris Mänd (ESHKS) ja Big Girl. Kolmanda koha said Annika Ojaste (Audruranna RSK) ja Obora’s Gracia. 5-aastaste hobuste arvestuses osales vaid kolm paari, kellest Siret Saks (Liivimaa RK) ja Ourson Van T&L lõpetasid ainsana raja vigadeta.

Puhtusele ja kiirusele hüpati ka 120 cm parkuuris. Üheksateistkümnest startinud paarist lõpetas vigadeta seitse. Võidu noppisid Lene Varula (Viljandimaa RSK) ja Vigo’s Lady, teised olid ka selles parkuuris Doris Mänd (ESHKS) ja Big Girl. Kolmandale kohale hüppasid Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) ja Desire.

Võistluse põhisõiduks oli ümberhüpetega 135 cm rada. Võistlustules oli sel korral vaid kolm paari. Ainsana läbis nii põhiparkuuri kui ka ümberhüpped vigadeta Kristi Luha (ESHKS) hobusega Carlson. Teised olid Tarmo Kutsar (Tallinna RSK) ja Natreju, kes teenisid põhiparkuuris 4kp. Ka kolmanda koha saanud Stella-Ingrid Liinamäe (Tartu Kalevi RK) ja Calimero Von Cimely teenisid 4kp.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/6989/Tulemused.pdf?1554719411