Ihaste Rakendi pearimad olid Laura Rea, Anita Tasina ja Maret Kasemets

Laura Rea ja Varunessa maratonil; foto Kea Kiiver

Möödunud nädalavahetusel viidi Ihaste Ratsakeskuses esmakordselt läbi rakendispordivõistlus, mis pälvis sportlaste poolt igati sooja vastuvõtu. Ajaloolisel mõõduvõtmisel viisid üldvõidud koju Laura Rea ja lätlanna Anita Tasina, kombineeritud maratoni parimaks osutus Maret Kasemets.

Ihastes oli kavas Rakendispordi Karikasarja neljas etapp, kus võisteldi tasemetel Keskmine ja Madalam ning kombineeritud maratonis. Põhiklassi ehk taset Keskmine asus koolisõidu järgselt juhtima Laura Rea tavapäraselt Signe Haggi partneriks oleva Varunessaga. Teise kohaga väljus koolisõidust Läti rahvusvahelise taseme sõitja Dace Sture, kolmas oli Hanna Treikelder. Tasemel Madalam pakkus ülipositiivse emotsiooni lätlanna Anita Tasina, kes startis veel vaid 5aastasel Mokka`l pälvides kõikide kohtunike soosingu ning läks võistlust kindlalt juhtima.

Anita Tasina ja Mokka; foto Kea Kiiver

Avapäeval peeti maha ka täpsussõiduvõistlus, kus jällegi suutis teistest põhiklassis üle olla Rea Varunessaga, lõpetades kolme karistuspunktiga. Tasina näitas oma klassi edasi, tehes ainukese puhta sõidu mõlema klassi peale. Kahe ala kokkuvõttes säilitasid liidrid oma positsioonid. Kahjuks langes Keskmisel tasemel välja Hanna Treikelder, jättes läbimata viieteistkümnenda takistuse.

Tasemel Madalam lõpetas teisena Kauro Vahtras oma ponipaariga; foto Kea Kiiver

Laupäeva viimaseks alaks oli kombineeritud maraton, kus oli stardis mitmeid uusi tulijaid, kelle hulgas näiteks viimastel aastatel rohkem sepp-rautajana tuntud Mauno Murrut. Karikasarja arvestuses läks võit Maret Kasemetsale, kellele järgnesid vastavalt Carmen ja Katrin Melts. Avatud arvestuses võttis aga võidu miniponil võistelnud veel vaid 11aastane Mari-An Valvas, kelle groomiks oli muide tema treener ja endine ERL-i rakendispordi manager Marko Villemson.

Mari-An Valvas, poni Jaagup ja groom Marko Villemsoniga; foto Kea Kiiver

Maratonipäeval oli oodata tulist heitlust võidu pärast Laura Rea ja ülikogenud ning maratonis tavapäraselt kiire lätlanna Dace Sture vahel. Kuna Rea startis liidrina viimasena, oli tal väike eelis, sest põhikonkurendi ajad olid teada. Rea ei tohtinud Sturest maha jääda enam, kui 8 sekundit takistuse kohta. esimesel takistusel oldi 3 sekundit aeglasemad, teisel “lubatud” kaheksa. Olukord läks eestlasele keerulisemaks kolmandal takistusel, kus oldi aeglasemad ning võeti maha ka üks pall, mis võrdub just nimelt kaheksa sekundiga. Viimasel takistusel suudeti olla siiski piisavalt kiired ning lõpuks võttis Laura Varunessaga Dace ees kahepunktise võidu. Koondarvestuses lõpetas kolmandana samuti Laura Rea, selle tulemuse sõitis ta välja hobusega Sangar.

Dace Sture võitis maratoni, kuid üldvõiduks sellest ei piisanud; foto Kea Kiiver

Tasemel madal muutusi ei toimunud ja nii jäi lõpuni parimaks Anita tasina, teisena lõpetas Kauro Vahtras ponipaariga.

Kõik Ihaste Rakendi tulemused leiate siit.