Ihaste Ratsakeskuses selgusid Tartu Linna sisemeistrid

U25 Tartu Linna SMV kuldmedali omanikud Sille Voitk (Liivimaa RK) ja Wifi S. Foto: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

30. märtsil selgusid Ihaste Ratsakeskuses Tartu Linna sisemeistrid koguni viies erinevas arvestuses – lapsed, harrastajad, juuniorid, U25 ja seeniorid. Võisteldi kõrgustel 90-135 cm.

Võistluspäeva alustati 90 cm parkuuriga, kus võeti mõõtu kahes arvestuses – avatud klass, mille raames selgusid ka Tartu Linna SMV laste arvestuse parimad ning 4 aastaste hobuste arvestus. Avatud arvestuses võistlustules olnud kolmekümne kuuest paarist lõpetasid vigadeta koguni 12. Esimese koha nii sõidu kui ka meistrivõistluste arvestuses saavutasid Triinu Riisberg (Liivimaa RSK) ja Weenus S, teise koha sõidu arvestuses saavutas lätlanna Tereze Zalte hobusega Early Bird ME. Kolmanda koha sõidu arvestuses ja hõbemedali meistrivõistlustelt teenisid Meribel Suurpere (Nõo RK) ja Oxana. Pronksmedali teenisid välja Maarja Somelar ja Eiffel. Noorhobuste sõidus võistles vaid üks paar – Vanessa Mälberg (Tartu Kalevi RK) hobusega Bogeyman, kes lõpetasid raja vigadeta.

Sarnaselt eelmise parkuuriga, võisteldi ka 100 cm parkuuris kahes arvestuses. Avatud arvestuses, kus selgusid ka Tartu Linna SMV harrastajate parimad, oli end proovile panemas nelikümmend üheksa paari. Sõidu võidu ja harrastajate kuldmedali noppisid Hanna-Liis Joala (Tallinna RSK) ja Nathan Van Turbeek Z. Teise koha sõidu ja ka meistrivõistluste arvestuses said Priit Perna (Tartu Kalevi RK) ja Hermela. Kolmanda koha sõidu arvestuses said vigadeta sõiduga Helena Järve (SA Tallinna RK) ja Flinstone H. Meistrivõistluste pronksmedalile tulid Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK) ja Charlene. Puhtusele peetud 5 aastaste hobuste sõidus oli võistlustules neli paari, kusjuures koguni kolm lõpetasid vigadeta – Siret Saks (Liivimaa RK) ja Ourson Van T&L ning lätlanna Tereze Zalte hobustega Early Bird ME ja Jakarta ME.

Tartu Linna meistrivõistluste parimad juunioride klassis selgusid 110 cm puhtus-kiirus parkuuri raames. Stardis olnud neljakümne kuuest paarist lõpetas vigadeta viisteist. Sõidu arvestuses olid parimad Liis-Marii Hõbemets (Tallinna RSK) ja Nathan Van Turbeek Z, sõidu arvestuses said teise koha ja meistrivõistluste arvestuses kuldmedali Doris Mänd (ESHKS) ja Big Girl. Sõidu arvestuse kolmandad ja hõbemedalil olid Sille Voitk (Liivimaa RK) ja Wifi S. Pronksmedali teenisid Lisanna Lepmets (Märjamaa SK) ja Noveka VD Weretherbach Z, kes olid sõidu arvestuses puhta sooritusega kaheksandal kohal.

120 cm puhtus-kiirus parkuuris jagati välja medalid U25 parimatele. Sõidu ja ühtlasi ka U25 kuldmedali võitsid juunioride sõidu hõbemedali omanikud Sille Voitk (Liivimaa RK) ja Wifi S. Hõbemedali ja ka sõidu teise koha said Brita Tuvi (Viljandimaa RSK) ja Hindenburg. Marie-Annabel Reiner (Viljandimaa RSK) ja Ernest W teenisid pronksmedali ja olid ühtlasi ka kolmandal kohal sõidu arvestuses.

Seenioride parimad selgitati 135 cm ümberhüpetega parkuuris, kus kahjuks osales vaid neli paari. Kuna osalejatest keegi põhiparkuuri puhtalt ei lõpetanud jäid ümberhüpped sel korral toimumata. Kaksikvõidu saavutas Gunnar Klettenberg hobustega Salomon ja Esprit Du Buisson Z. Viimasega nopiti ka kuldmedal. Hõbemedali teenisid välja Kristi Luha (ESHKS) ja Carlson.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/6967/Tulemused.pdf?1554015038