Ihaste Ratsakeskuses toimunud Tartumaa Meistrite etapi kõrgeima sõidu võitjaks tuli Urmas Raag

Urmas Raag ja Jacqueline. Foto: Indrek Toom

Laupäeval 15. juunil asusid takistussõitjad võistlustulle Ihaste Ratsakeskuses. Võistluse raames toimus ka Tartumaa Meistrite Karikasarja VI etapp. Pika võistluspäeva jooksul toimus neli parkuuri kõrgustel 80-110 cm. Päeva põhisõidu võitsid Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Venganza.

Võistluspäeva alustas puhtus-kiirus parkuur kõrgusel 80 cm. Kokku osales selles võistlusklassis 51 paari. Esimese koha saavutasid Karola Sein (Liivimaa RK) ja Sofa, teiseks tulid Kerttu Kethly Rumask (Liivimaa RK) samuti hobusel Sofa ning kolmanda koha said endale Gertu Marion Lepp (Tartumaa RSK) ja Charlene.

90 cm kõrgusel puhtus-kiirus rajal astus võistlustulle kokku 52 paari. Tihedas konkurentsis tulid selle sõidu võitjaks Loora Viljasaar (Tartu Kalevi RK) ja Pokardi. Teisele kohale platseerus Maarja Somelar (Tartu Kalevi RK) hobusel Eiffel ja kolmanda koha saavutasid Eleriin Ojakäär (Liivimaa RK) ja Karreera.

Päev jätkus 100 cm kõrguse kahefaasilise parkuuriga, kus võitlejatel oli võimalus hoolimata esimeses faasis tehtud vigadest rada siiski lõpuni sõita. Kokku startis 45 võistluspaari ning selle sõidu võitjaks tulid Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Latvis. Teise koha saavutasid Kertu Kütt (Tartumaa RSK) ja Clarisa ning kolmandale kohale tulid Kristi Kõiv (Tartumaa RSK) ja Zpiruliina.

Pika võistluspäeva lõpetas puhtus-kiirus parkuur kõrgusel 110 cm, kus osales 26 võistluspaari. Vigadeta lõpetas selles sõidus vaid kolm võistluspaari ning võitjaks osutusid Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Venganza. Teise koha noppisid endale Kertu Kütt (Tartumaa RSK) ja Clarisa ning kolmandale kohale platseerusid Anetta Vanessa Järg (Tartu Kalevi RK) ja Lundver.

Ihaste Ratsakeskus tänab kõiki võistlejaid, abilisi, toetajaid ja pealtvaatajaid, kes veetsid ilusa laupäevase võistluspäeva meie seltsis.