Ihaste Ratsakeskuses tuli põhiparkuuri võitjaks Mia-Marleen Lanno

Mia-Marleen Lanno ja Ciao Belo Des Erables. Foto: Indrek Toom

Tänavuse hooaja lõpuperioodil on ratsavõistlusi kalendris juba hõredavõitu, kuid laupäeval 9. novembril toimus Ihaste Ratsakeskuses üks korralik võistlus, kus takistussõitjad said omavahel mõõtu võtta. Kõrgustel 80-130 cm toimus neli võistlusala, kus kõrgeima sõidu võitjaks tuli Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) hobusel Ciao Belo Des Erables.

Lõuna-Eesti suurimas, Ihaste Ratsakeskuses on suve jooksul kõvasti tööd tehtud, et luua ratsasportlastele võistlemiseks suurepäraseid tingimusi. Maneežides on seinad saanud peale uue värvi, uuendatud on valgustust, tribüünid on publikule mugavaks tehtud, et talvisel ajal oleks soe ja mõnus võistlusi jälgida. Maneežide pinnast hooldatakse regulaarselt, et hoida platsid ratsutamiseks parimas seisukorras. Võistlemiseks on kasutusel uus takistuste komplekt.

Võistluspäev algas 80/90 cm handicap parkuuriga puhtusele ja kiirusele. 49 võistluspaari hulgast tuli selle sõidu võitjaks Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) hobusel Macho. Teise koha pälvisid Triinu Riisberg (Liivimaa RK) ja Weenus S ning kolmandaks tulid selles sõidus Karola Sein (Liivimaa RK) ja Senjoriita.

100 cm kõrguses puhtus-kiirus parkuuris asus võistlustulle kokku 48 paari, kellest koguni 28 lõpetasid sõidu ilma vigadeta. Esikohtade jagamine oli vaid sekundite küsimus. Tihedas konkurentsis tuli selle parkuuri võitjaks Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) oma väikesel ponil Taglas. Teise koha saavutasid Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Emora ning kolmandaks tulid Kristin Liset Lepasaar (Viru Ratsu) ja Orlymeja.

Järgmist võistlusala tabas aga ootamatu üllatus, kui vahetult enne startide algust leidis aset elektrikatkestus. Võistlusolud muutusid küll keeruliseks, kuid see meie sportlasi ei heidutanud ning õnneks pärast mõningast viivitust elektriühendus siiski taastati. 110 cm sõidu võitjaks tulid Kristin Hango (Pärna RSK) ja Lanetta. Teisele kohale platseerusid Andres Zirk (Tartumaa RSK) ja Diamant’s Girl Z ning kolmandale kohale tulid Krista Pluutus (Tartu Kalevi RK) ja Ruuben.

Päeva viimane parkuur sõideti kõrgusel 120/130 handicap puhtusele ja kiirusele. Vigadeta sõite oli sellel alal vaid neli ning võitjaks tuli Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) hobusel Ciao Belo Des Erables. Teise koha saavutasid Maret Hallik (Tartumaa RSK) ja Jalatus II Z ning kolmandale kohale tulid Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Jacqueline.

Ihaste Ratsakeskus tänab kõiki võistlejaid, abilisi, toetajaid ning pealtvaatajaid, kes veetsid meeldiva sügisese võistluspäeva meie seltsis. Kohtumiseni järgmistel võistlustel!

Tekst: Maarek Toom