Ihaste Ratsaspordi ja Vabaaja Keskuses võistlesid takistussõitjad

Lõppenud nädalavahetusel tuli takistussõitjatel lisaks Ruilas toimunud võistlusele mõõtu võtta ka Tartu külje all asuvas Ihaste Ratsaspordi ja Vabaaja Keskuses. Paremad selgitati kolmel erineval võistlusalal.

Ihaste treeneri ja toimunud võistluse ühe korraldaja Annika Veerpalu sõnul korraldatakse nende tallis võistluseid pea iga kahe kuu tagant. Põhiliseks eesmärgiks on anda esimesi võistluskogemusi enda ja ka naabrite treeninggruppide noorsportlastele, samuti noortele hobustele. Sellest tingitult on valitud parkuuride kõrgusedki – 60 cm, 80 cm ja 110 cm.

Seekordse võistlejate arvuga jäid korraldajad rahule, sest vaatamata sulailma põhjustatud väiksemate teede järsult halvenenud kvaliteedile, oli neile saabunud oluliselt rohkem võistluspaare kui paar nädalat tagasi samuti Tartumaal asuvasse Kilgi talli.

Madalaimas parkuuris – 60 cm – võisteldi ainult puhtusele. Vigadeta suutis raja läbida 11 võistluspaari.

Kahefaasilises parkuuris kõrgusel 80 cm moodustasid esikolmiku Marju Lind Elfatil, Pille Parm Primasel ja Teele Kepler Infral.

Kõrgeimas, puhtusele ja kiirusele toimunud 110 cm kõrguste takistustega parkuuris võttis võidu treener Veerpalu ise. Annika partneriks oli hobune Casandra. Teisena lõpetas Alisa Solovjova Concordil, kolmandana Teele Kepler Infral.

Lena Sohhinova pildid on aadressil: http://fotoalbum.ee/photos/omellika1/sets/943889?page=1&seek=0

Alina Mnogolessova pildid aadressil: http://fotoalbum.ee/photos/aliNnka/sets/943807

Hillar Talts