Ihaste suure koolisõiduvõistluse raames algas ka tänavune Talendijahi karikasari

ABC1 lasteklassi võitjad. Vasakult: Aleksandra Suits, Laura Karolina Gradickaite, Gertu Marion Lepp.

Möödunud laupäeval toimus Ihaste Ratsakoolis startiderohke koolisõiduvõistlus, mille raames läks lahti ka selle hooaja Talendijaht. Võistluspäeva jooksul sai näha 81 starti ST-klassist kuni RK-tasemeni välja.

ST2 skeem oli rohke osavõtuga – startis lausa 18 võistluspaari. Parima tulemuse sõitis igati nauditava esitusega välja Ingebor-Megy Allingu (Tartu Kalevi RK) hobusel Gineja. Ingebor ei lubanud Ginejale skeemis ühtegi juhuslikku sammu ning see tõi talle tubli 70,263 %. Teise koha saavutas Saksa Ratsutamiskompleksis treeniv Grete Arujõe hobusel Voodoo protsendiga 68,421 ning kolmandaks tuli taaskord Tartu Kalevi RK esindaja Anna Talas hobusel Alex ja nende saavutuseks sai 67,368 %.

Päev läks edasi Talendijahi esimese võistlusklassiga, kus osales kokku 7 lasteklassi sportlast ja skeem, mida sõita tuli, oli ABC1. Võib öelda, et muidu rahulikuks peetav koolisõit oli selle võistlusklassi ajal kõike muud kui rahulik. Kevadiselt lustakad eesti tõugu ponid panid oma ratsanikke iga kandi alt proovile ning kokkuvõttes tulid esikolmiku kohad loovutada hobustel võistlevatele lastele. Esimese koha saavutas Laura Karolina Gradickaite (Tartu RK) oma hobusel Coccinelle ning nende tulemuseks oli igati korralik 65,119 %. Teisele kohale tuli Gertu Marion Lepp (Tartumaa RSK) hobusel Charlene protsendiga 62,619 ja kolmas oli võistluste korraldajaklubi esindaja Aleksandra Suits (Tartu Kalevi RK) Primasel protsendiga 57,500.

Pärast pingelist lasteklassi algas päeva maratonala kohtunikele ehk avatud klassi ABC1, kus osales kokku 24 sportlast. Selles tihedas konkurentsis sõitis päeva kõrgeima protsendi välja Eugenie Lee Lidmets (Tartumaa RSK) hobusel Hakuna van de Kraenberg ja protsent, mida sel päeval keegi ei ületanud, oli 72,500. Teise koha saavutas Riin Ingre Saare (Pärnumaa RSK) oma uhkel ratsul Kaliber DP ning tulemuseks 70,476 %. Kolmas oli Liivimaa RK esindaja Kerli Mõtus hobusel Oligarh S tulemusega 68,929 %.

Avatud ABC1 autasustamine.

Talendijahi teise võistlusklassi, kus tuli esitada skeem A2, võitja oli ainuke klassis osaleja Gertu Marion Lepp (Tartumaa RSK) hobusel Charlene protsendiga 62,619.

Kohe peale Gertu Marioni võidukat skeemi tutvustati publikule koolisõidu raskemat taset ja seda aitas teha Maribel Tuiken (Audruranna RSK), kes oli oma hobusega Jazz Hit kohale tulnud, et esitada skeem RK2. Kohtunikud hindasid selle skeemi 60,781 protsendi vääriliseks.

Paremalt Gertu Marion Lepp Charlenel ja Maribel Tuiken.

A2 skeemi avatud arvestuses oli jällegi suur osalus ning esikolmiku kohad jagunesid järgmiselt: Dagmar Ainsoo (Tartumaa RSK) hobusel Fortuna 69,545 %, Sofya Tsyrulnikova (Liivimaa RSK) hobusel Gotje 67,045 % ning Eugenie Lee Lidmets (Tartumaa RSK) hobusel Hakuna van de Kraenberg 66,364 %.

Avatud A2 klassi autasustamine.

L kergema võistlusklassi parima tulemuse sõitis välja sel päeval lausa kahes klassis võitmatu Dagmar Ainsoo (Tartumaa RSK) hobusel Fortuna. Võistluspaari tulemuseks oli 66,058 %. Teiseks tulid Liisa Puusepp (Liivima RK) ning Oidipus S protsendiga 64,904 ning kolmas koht läks Kati Sõerile (Nõo RK) ja A Marinale protsendiga 62,019.

Dagmar Ainsoo.

Päeva lõpetasid Marta Siim (Tartu RK) ning Mon Lady. Väikese hingetõmbepausiga sõitis võistluspaar kaks ponidele mõeldud skeemi järjest- LP2 ning LP3. Esimeses oli protsent 56,250 ning teises 58,929. Marta ise oli kokkuvõttes tulemusega rahul, kuna, võrreldes paar nädalat tagasi toimunud treeningvõistlusega, olid nii mitmedki vead parandatud ning see annab kindlustunnet sel nädalal toimuvateks sisemeistrivõistlusteks.

Marta Siim ja Mon Lady.

Talendijahi karikasarjas on tänavu kavas pidada lausa 11. etappi üle Eesti. Karikasarja eesmärgiks on tuua koolisõidu juurde tublisid ja andekaid lapsi ning poniratsutajaid, seeläbi luues soodsat kasvupinnast meie koolisõidu noortespordi koondistele. Sarja korraldab Eesti Ratsaspordi Liit ja toetab Hobukeskus.

Karikasarjas võisteldakse kolmes arvestuses:

• ABC tase (lapsed kuni 14 a) – skeem ABC1
  • A tase (lapsed kuni 14 a) – skeem A2
  • L kergem tase (poniratsutajad kuni 16 a) – skeem LK1

Kõik Ihaste ERL kalenderplaanivõistluse tulemused leiate siit ja kalenderplaanivälise võistluse omad siit.