Ihastes peeti startiderohke kahevõistlus Ihaste Karikatele

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartumaal kahevõistlus Ihaste tallides. Juba traditsiooniks kujunenud sügisene Ihaste Karikas Kahevõistluses üllatas seekord eriti rohke võistlejate arvuga, ületades kahe päeva peale kokku 130 starti. Kindlasti oli selles oma osa ratsakoolide õpilaste eraldi arvestusel, kuna ratsakoolide võistluspaare oli peale võõrustaja Ihaste tallide ka Ado tallist, Pärna tallist ja Tartu tallist.

Kahel päeval võisteldi kolmele kahevõistluse karikale. Madalama taseme avatud arvestuse (skeem ABC 2 ja 60-70 cm) võitis Kelly Kvarnstrom hobusel Gännon. Ratsakoolide arvestuses tõid Ihaste tallidele võidu koju Anni Britta Pajoma ja Ikoon. Keskmise taseme kahevõistluses ehk skeemis A 21 ja parkuuris kõrgusel 80-90 cm võidutses avatud arvestuses vanameister Erki Hõim hobusel Onyx. Ratsakoolide arvestuses jäi võit taas Ihaste tallide treeningpaarile ning sedakorda võitsid Kärt Sikk ja Fanta Fe Liisa.Kolmas karikas anti välja skeemi L32 ja parkuuri 110 cm läbimise eest ning selle teenis välja Juula Reinumägi hobusel Czaruk.

Esimesel võistluspäeval sõideti skeeme veel koolisõidu arvestuses alates algtaseme traaviskeemist kuni kergema L taseme skeemini. Traaviskeemis autasustati kõiki vähemalt 55% kogunud võistluspaare. Traaviskeemi parimad olid Helen Õunapuu Arlekiinil, Ivika Dolgin Lanzerigil, Keiti Tätte Harlil ning Moona Hint ja Liisi Ilves Tigris Linel. ABC 2 skeemi parimad avatud arvestuses olid Ingrid Pärn Myronil ja ratsakoolide arvestuses Marbel Tamm hobusel Epicuros Ado tallidest. A 21 võidukad võistluspaarid olid Juula Reinumägi ja Czaruk avatud arvestuses ning Angelika Pitman hobusel Cameellos ratsakoolide arvestuses Pärna tallist. L 32 skeemis viis võidu koju Ülle Voolaine hobusel Hilton.

Teisel päeval takistussõidu arvestustes võisteldi alates 60 kuni 110 cm parkuurides. Madalaima 60-70 cm takistussõidus autasustati kõiki puhtalt raja läbinud võistluspaare esimese koha rosetiga. Edukad olid Anni Britta Pajoma ja Riina, Ülle Voolaine ja Hilton, Anetta Vanessa Järg ja Häzly, Elisabeth Harkmann ja Preili, Kaspar Kübarsepp ja Kingzaana ning Kärt Kaseorg ja Profita de Miira.

80-90 cm parkuuris puhtusele ja kiirusele olid võidukad Merlin Luik hobusel Epicuros. 100 cm võitsid Liana Sigina hobusel Pamela ja 110 cm parkuuris tegi parimana vigadeta sõidu Kerttu Tammik hobusel Ronaldinho. Ihaste Tallid tänavad kõiki osalejaid ja abilisi ning kohtume juba järgmistel võistlustel. Täpsemad tulemused: http://hobumaailm.ee/?page=37&m=11&y=2013&id=1274

Ihaste Tallid