Ihastes põhisõidu parim Hanno Ellermann Donna-Paolal, kaks võitu Kärt Kaseorule

Kärt Kaseorg ja Aga Flamenco von Feicht napsasid kaks võitu. Foto: Külli Tedre-Gaverilov

10. novembril toimus Ihastes takistussõiduvõistlus, mille raames sai alguse ka Ihaste laste ja noorte võistkondlik karikasari. Pärast Saku Suurhalli suursündmust oli tegemist esimese sisehooaja võistlusega, kus sai end proovile panna kuni 130 cm takistustega rajal. Põhisõidus olid parimad Hanno Ellermann (ESHKS) ja Donna-Paola. Väga head vormi näitasid ka Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) ja Aga Flamenco Von Feicht, kes noppisid kaks esikohta.

Võistluspäev algas laste ja noorte võistkondliku karikasarja sõiduga, kus kõrgusteks 95/105 ja 115 cm. Lapsed ja poniratsanikud sõidavad rada kõrgusel 95 cm, juuniorid 105 cm ja noored peavad ületama 115 cm parkuuri. Karikasarjas on kaks etappi ja finaal, kusjuures finaalis on takistused 5 cm kõrgemad. Võistkonda kuulub neli sportlast ning karikasarja arvestuses läheb kirja kolme parema tulemus. Sarjas osaleb 5 tiimi ning peale esimest etappi on seis üsna tasavägine – koguni neli tiimi lõpetas 0kp-ga. Parkuuris tegi teistele silmad ette Lene Varula (Viljandimaa RSK) poniga Monsson. Järgmine etapp toimub 22. detsembril.

Parkuuris kõrgusel 100 cm näitas head vormi Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK), võttes kaksikvõidu hobustega Aga Flamenco Von Feicht ja A Carte D’or. Kolmanda koha saavustasid Sofya Tsyrulnikova (Liivimaa RK) ja Cha-Cha.

20 osalejaga 110 cm parkuuris olid taas parimad Kaseorg ja Flamenco. Teisele kohale tulid Rainer Hõim (Tartu Kalevi RK) ja Momentum, kolmandad olid puhta sooritusega Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) ja Herrera.

120 cm puhtus-kiirus parkuuri võitsid eelmise sõidu kolmanda koha omanikud Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) ja Herrera. 0,45 sekundit kaotasid liidrile Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa RSK) ja Calimero Von Cimely. Kolmanda koha teenis puhta sõiduga Teele Kepler (Tartumaa RSK) hobusega Varina.

Võistluse põhisõiduks oli ümberhüpetega 130 cm parkuur. Sõidus osalenud kaheksast paarist pääses ümberhüpetele viis. Ümberhüpetel osalenud paaridest lõpetas puhta sooritusega kolm. Esimese ja kolmanda koha noppis Hanno Ellermann (ESHKS) hobustega Donna-Paola ja Freedom. Teise koha sai Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) hobusega Hudson Hornet.

Kõik tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/6695/TS_Ihaste_101118_tulemused.pdf?1541856797