III Eesti hobuste suurpäev tulekul sel nädalavahetusel

Eelseisev nädalavahetus on eesti hobuste ja nende sõprade päralt. 11. augustil toimub Kurgjal Carl Robert Jakobsoni talumuuseumis III eesti hobuse päev. Päev enne ehk 10. augustil hinnatakse samas parimaid noorhobuseid üleriigilisel näitusel.

Eelmisel aastal tõi meeleolukas ja tiheda programmiga päev kokku tuhatkond huvilist, mis on ühe hobuste ja ratsaspordi ürituse jaoks Eestis tõeliselt märkimisväärne rahvahulk.

Tänavune programm ühendab taas spordi ja meelelahutuse. Võistlema on oodatud kõik, kel ratsuks eesti tõugu hobune. Võistelda saab nii takistussõidus, koolisõidus kui rakendis. Ülesandmisi oodatakse kolmapäevani ehk 7. augustini.

Lisaks võistlustele toimuvad töötoad lastele ja suurtele, varustuse kirbulaat, õpitoad ning hobuste show–näitus. Lisaks on oodata laadalisi müüma talukaupa ja ratsavarustust. Tegevust jagub hommikust õhtuni suurtele ja väikestele. Hobuseid saab uudistada ning patsutada, sõlmida kokkuleppeid ja miks mitte valida hobust endale ostuks.

Kaks päeva vältava ürituse tarvis on paigaldatud väliboksid hobustele ning lubatud on telkimine muuseumi territooriumil. Ootame kõiki eesti hobuse huvilisi Kurgjale. Täpsema informatsiooni osalemise ja programmi kohta leiad www.esthorse.ee/kurgja ning juhendi ka portaalist www.hobumaailm.ee

Ingrid Randlaht