Iirimaale Kanada Furusiyya FEI Nations Cup`i võit, USA ja Kanada finaali

Kanada tuntuimas ratsakeskuses, kunagise taliolümpialinna Calgary lähistel asuvas Spruce Meadows, peeti eile, neljapäeval Furusiyya FEI Nations Cup`i Põhja- ning Kesk-Ameerika liiga teine etapp, kus võidu võtsid külalisesinejad Iirimaalt.

Iirimaa nelik koosseisus Coor Swail ja Lasdowne, Darragh Kernis ja E Muze Yek, Richie Moloney ja Carrabis Z ning Cameron Hanley ja Antello näitasid oma üleolekut teistest juba esimeses voorus, mis lõpetati karistuspunktideta. Vigu suutsid iirlastel muide vältida kõik neli sportlast. Teisena lõpetas esimese vooru Ühendriikide teine koondis, kolmandana Kanada esimene koosseis. Teises voorus läksid asjad aga pingelisemaks. Enne viimasena startinud Iiri Hanley`d oli Iirimaal 16 karistuspunkti, mille Hanley kolleegid olid kogunud oma eelnevatest startidest, kuid USA teisel koosseisul vaid üheksa – viis esimesest, neli teisest voorst. Hanley pidi igal juhul üle sõitma Kerinse 12 karistuspunktise tulemuse ja see tal ka õnnestus – puhas sõit teiseski voorus ning võit Iirimaale.

Teisena lõpetas USA teine koosseis, kolmandana Kanada esindusvõistkond. Sellega kogus liigast võidupunktid Kanada, teise koha punktid USA, kelle esinduskoosseis lõpetas neljandana, kolmanda koha punktid kuulusid kuuendana lõpetanud Mehhikole. Sellega said Põhja- ning Kesk-Ameerika regiooni etapid läbi, finaali kvalifitseerusid Kanada ja Ameerika Ühendriigid.

Spruce Meadow CSIO5*-W võistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://www.sprucemeadows.com/tournaments/orderAndGo.jsp?id=25&d=2013-06-13&ty=2013 .