IJsbrand Chardon suutis Londonis lõpetada Boyd Exelli võitude jada

Neljarakenite MK-sari jätkus möödunud laupäeval Londonis Olympia hallis peetaval legendaarsel suurvõistlusel, kus Boyd Exelli võitude jada õnnestus katkestada hollandlasel IJsbrand Chardonil.

Londonis peeti neljarakenditele kokku kolm võistlussõitu, millest viimane, otsustavaim, andis punkte pääsuks 5.-7. veebruarini Bordeaux`s toimuvasse finaali. Kahel esimesel päeval oli võidukas olnud Exell. Chardon sõnas pressikonverentsil, et ta analüüsis tõsiselt Exelli esimeste päevade sõite ning otsustas otsustavas klassis valida lühima võimaliku tee. Sellele vaatamata oli hollandlane austraallasest, kes muide Londonis võistles wild-cardiga ehk väljaspool MK arvestust, sekundi aeglasem. Edu andis asjaolu, et Exellil tuli maha kaks palli. See andis võitjate vooru minekul Chardonile üheksa sekundilise edu, mida kogenud hollandlane siiski liiga turvaliseks ei pidanud. Õnn oli aga võitjate voorus viimasena startinud Chardoni õuel, kui tal õnnestus puhtalt läbida ka otsustav voor.

Chardon muide ei ajanud kolmel võistluspäeval maha ühtegi palli ja seda vaatamata asjaolule, et tema rakendi liider Aladin oli end Londonisse sõites vigastanud ja liidri positsiooni pidi kandma seni vaid tiimiliikmena osalenud lipitsaaner Inci. "Inci arenes liidrina esimestel võistluspäevadel tublisti ja kandis oma rolli välja," tõdes Londonis kolmandat korda võitnud hollandlane.

Enne veebruari alguses peetavat finaali on jäänud pidada veel kake etappi, millest esimene toimub juba tuleval nädalal Belgias Mechelenis, viimane etapp jaanuarikuises Leipzigis. Tänaseks on finaali pääsu juba taganud sarja 30 punktiga juhtiv Boyd Exell, samuti 27 punktiga teisel kohal olev IJsbrand Chardon ja kolmandana 21 punkti teeninud Londonis kolmandana lõpetanud hollandlane Koos de Ronde. Kolme järgneva koha eest võitlevad 12 punkti teeninud Jozef Dobrovitz Ungarist ja talle 9 punktiga järgnev sakslane Georg von Stein ja 8 punkti kogunud viimase kaasmaalane Rainer Duen ning Dobrovitzi poeg.

Londoni võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1112/1112zeitplanDEU.htm?style=longines