Incukalnsis jäigi eestlaste parimaks päevaks reede

Möödunud reedel saime lugejaid teavitada eestlaste võidust ja kolmandast kohast Incukalnsis. Kuigi saavutati veel mitmeid auhinnalisi kohti, jäigi just esimene võistluspäev meie sportlastele parimaks.

Baltic Open 2013 suurimat auhinnaraha jagati laupäevases kahevoorulises 140 cm kõrguste takistustega parkuuris, kus Eesti esindusel tuli paraku leppida viimase, kuuenda, kohaga. Eesti parimana läbis Kertu Klettenberg (GKG) hobusel Ulrike R esimese vooru vigadeta, kuid temagi ebaõnnestus teises voorus. Võitjaks tuli Läti teine võistkond, mille koosseisus Kristaps Neretnieks ja Caramsin, Girts Bricis ja Emilie Jolie, Maira Leja ja Anytime Picabello ning Guntars Silinš ja Acadio. Võitjate tulemuseks oli 5 karistuspunkti, viimasena startinud Neretnieks teises voorus osalema ei pidanudki, kuna võit oli juba kindel.

Incukalnsi Grand Prix takistuste kõrguseks oli 135 cm, ainsa Eesti paarina pääsesid ümberhüpetele Andres Udeküll (KRT) ja Henrietta, kes paraku kaheksa karistuspunktiga pidid leppima seitsmenda kohaga, mis andis neile küll Eesti edetabelipunkte, kuid vastavalt Lätis kehtivatele auhinnareeglitele, jättis nad esimesena auhinnaliselt kohalt välja. Samas jõudis Udeküll hobusega Sir Sirius pühapäeval auhinnalisele viiendale kohale tõusva raskusega parkuuris. Grand Prix kaks esimest kohta hõivas veel juuniorklassi kuuluv leedukas Kristupas Petraitis (Audruvis), kusjuures esikoha saavutas ta hobusega Lordano, kellega mõned nädalad tagasi startis Hispaanias toimunud Juunioride Euroopa Meistrivõistlustel. Teine koht tuli hobusel Barichela. Kolmaski koht läks Leedumaale – Aleksejas Timofejevasele hobusel Qualumos.

Pühapäeval olid My Relander (Ruila Tall) ja poni Vincent kuuendal kohal kuni 16aastaste sportlaste 110 cm sõidus. Kaks auhinnalist kohta saavutas Incukalnsis Kertu Klettenberg (GKG), kes oli hobusega Arezzo laupäeval viies 130 cm tõusva raskusega ja kuues 125 cm kahefaasilises sõidus.