Incukalnsist seni eestlastele kolm võitu

Käesoleva nädala neljapäeval sai Lätimaal Incukalnsis alguse tänavuse Baltic Riders Touri kolmas ehk eelviimane etapp. Kahel esimesel vihmasel võistluspäeval on Eesti hümni mängitud kolmel korral.

Suurima koosseisuga on Eestist esindatud juuniorklassi sportlased. Just nende võistlusklassis on meile tulnud mõlema päeva võidus, kusjuures reedel viibisid auhinnatseremoonial vaid Eesti juuniorid. Neljapäevase juuniorite 115 cm võitis Riders Touri selle arvestuse hetkeliider Catlyn Resto (Tartumaa) hobusel London, neljas oli reedese sõidu kindlalt võitnud Susan Kaleta (Viljandimaa) hobusel Aga Flamenco von Feight. Reedel järgnesid Susanile Stefani Sabrodin (Tartumaa) ja Frank, Eleri Kiveste (Vändra) ja Copherfild, Triinu Jõgeda (Tartumaa) ja Greisa ning Kristjan Sinikas (Ruttar) ja Ammaretta.

Põhiarvestuses on auhindadele jõudnud Kätlin Sehver (Ruila Tall) ja Andres Udeküll (Parkuur). Sehver ja Utinka võitsid reedese 140 cm kõrguste takistustega puhtu-kiirus parkuuri ja olid viiendad reedeses kahefaasilises 135 cm sõidus. Udeküll ja Opaal saavutasid viienda koha Sehveri poolt võidetud sõidus. Mõlemad ratsanikud osalevad ka pühapäevases 145 cm kõrguses Grand Prix sõidus ja seda kahel hobusel: Sehver stardib nii Lord Leu kui Utinkaga, Udeküll Opaali ja Incukalnsis ühe stardiga piirduva Ex Caliburiga.

Auhinnale on lisaks eelnevatele jõudnud ka Ivo Ots (Pärnumaa), kes Areeniga saavutas reedeses 130 cm kõrguses Väikese Ringi sõidus teise koha.ja oli Alziiriga noorhobuste sõidus viies.